18Aces ApS
CVR 43 32 26 05 · København K · Engroshandel med beklædning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
18Aces ApS har CVR-nummer 43322605. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med beklædning (branchekode 464210). Adresse: Dronningens Tværgade 48, 4. 2, 1302 København K. Stiftet: 10. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juni 2024 – 31. maj 2025): bruttofortjeneste -35.446 kr., årets resultat -41.741 kr., egenkapital -153.993 kr., aktiver i alt 3.696 kr. Soliditetsgraden på -4.166,5 % er lavere end hos 98 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -41.741 kr. er lavere end hos 69 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 18Aces ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med beklædning (464210)
- Adresse
- Dronningens Tværgade 48, 4. 2, 1302 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 27509642
- golf18aces@hotmail.com
- Stiftet
- 10 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43322605 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dronningens Tværgade 48, 4. 2, 1302 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,02
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-4.166,5%
▼ 3.551,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
61,9%
▲ 61,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
745 virksomheder i «Engroshandel med beklædning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -35.446 | -109.504 | — |
| Resultat før skat | -41.741 | -109.477 | 0 |
| Årets resultat | -41.741 | -109.477 | 0 |
| Egenkapital | -153.993 | -112.252 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 3.696 | 18.238 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 3.696 | 18.238 | 0 |
| Kortfristet gæld | 157.689 | 130.490 | 0 |
| Gæld i alt | 157.689 | 130.490 | 0 |
| Soliditetsgrad | -4166.5% | -615.5% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Louise Jul Siden 10 Jun 202250% Ejer
-
Klaes Johan Jul Siden 10 Jun 202250% Ejer
Ledelse
2-
Louise Jul Siden 10 Jun 2022Direktør
-
Klaes Johan Jul Siden 10 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
118Aces ApS
P-nr. 1028328059
Dronningens Tværgade 48, 4. 2, 1302 København K
Engroshandel med beklædning (464210)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -109.476 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 18Aces ApS (CVR 43322605)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver beklædning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.