1ST MILE ApS
CVR 30 49 35 40 · Kgs. Lyngby · Anden teknisk rådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
1ST MILE ApS har CVR-nummer 30493540. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden teknisk rådgivning (branchekode 711290). Adresse: Diplomvej 381, 2800 Kgs. Lyngby. Stiftet: 1. april 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 7.530.148 kr., årets resultat 1.586.772 kr., egenkapital 3.399.877 kr., aktiver i alt 7.369.575 kr. Soliditetsgraden på 46,1 % er lavere end hos 59 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.586.772 kr. er højere end hos 93 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 25 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 1ST MILE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden teknisk rådgivning (711290)
- Adresse
- Diplomvej 381, 2800 Kgs. Lyngby
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Antal ansatte
-
8
2007 2018
- Stiftet
- 1 Apr 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål består i at drive rådgivningsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2007-04-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30493540 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Diplomvej 381, 2800 Kgs. Lyngby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,7%
▲ 26,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,17
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
46,1%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
174,6%
▲ 174,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1571 virksomheder i «Anden teknisk rådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 7.530.148 | 6.014.012 | 6.285.409 | 4.015.149 | 4.265.255 |
| Resultat før skat | 2.055.331 | 769.534 | 2.085.910 | 149.761 | 1.583.055 |
| Årets resultat | 1.586.772 | 577.857 | 1.616.990 | 112.944 | 1.228.506 |
| Egenkapital | 3.399.877 | 2.813.105 | 2.235.248 | 618.258 | 2.005.314 |
| Aktiver i alt | 7.369.575 | 6.064.348 | 5.230.568 | 3.145.280 | 4.983.795 |
| Omsætningsaktiver | 7.325.966 | 6.017.099 | 5.157.763 | — | — |
| Kortfristet gæld | 3.381.953 | 2.941.183 | 2.408.865 | 2.376.043 | 2.297.566 |
| Gæld i alt | 3.969.698 | 3.251.243 | 2.995.320 | 2.527.022 | 2.978.481 |
| Soliditetsgrad | 46.1% | 46.4% | 42.7% | 19.7% | 40.2% |
| Ansatte (gns.) | 6 | 6 | 5 | 4 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
HOUMØLLER GROUP ApS Siden 1 Apr 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Houmøller Siden 11 Apr 2007Direktør
Produktionsenheder
11ST MILE ApS
P-nr. 1013176031
Diplomvej 381, 2800 Kgs. Lyngby
Anden teknisk rådgivning (711290)
👥 8 ansatte
Tildelte offentlige kontrakter
1-
Energistyrelsen · 25 Sep 2025
Kilde: TED (Tenders Electronic Daily).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HOUMØLLER GROUP ApS (CVR 30494636)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver består, rådgivningsvirksomhed, teknisk.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.