2pal VVS Teknik ApS
CVR 43 20 67 29 · Greve · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
2pal VVS Teknik ApS har CVR-nummer 43206729. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Lunikvej 24G, 2670 Greve. Stiftet: 13. april 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.191.928 kr., årets resultat 653.304 kr., egenkapital 583.519 kr., aktiver i alt 1.140.305 kr. Soliditetsgraden på 51,2 % er højere end hos 61 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 653.304 kr. er højere end hos 79 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 2pal VVS Teknik ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Lunikvej 24G, 2670 Greve
- Kommune
- GREVE
- Antal ansatte
- 3
- Telefon
- 50701111
- Info@2palvvs.dk
- Hjemmeside
- 2palvvs.dk
- Stiftet
- 13 Apr 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- håndværksvirksomhed, handel
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-12-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43206729 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lunikvej 24G, 2670 Greve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: 2palvvs.dk Hjemmeside https://2palvvs.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (13. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
112,0%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,02
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
51,2%
▲ 459,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
663,3%
▲ 663,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 237.642 | 226.356 |
| Bruttoresultat | 1.191.928 | -112.822 | -10.216 | 25.080 |
| Resultat før skat | 843.296 | — | -12.660 | 21.206 |
| Årets resultat | 653.304 | -115.974 | -12.660 | 16.541 |
| Egenkapital | 583.519 | -65.730 | 43.881 | 56.541 |
| Aktiver i alt | 1.140.305 | 16.093 | 81.739 | 72.084 |
| Omsætningsaktiver | 1.122.174 | 16.093 | 81.739 | 72.084 |
| Kortfristet gæld | 556.786 | — | 37.858 | 15.543 |
| Gæld i alt | 556.786 | 81.822 | 37.858 | 15.543 |
| Soliditetsgrad | 51.2% | -408.4% | 53.7% | 78.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
2pal Holding ApS Siden 26 Sep 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Fahrettin Topal Siden 13 Apr 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
12pal VVS Teknik ApS
P-nr. 1028183654
Lunikvej 24G, 2670 Greve
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -113.994 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 2pal VVS Teknik ApS (CVR 43206729)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksvirksomhed, varme, vvs.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.