2San ApS
CVR 41 76 39 65 · Vallensbæk · Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
2San ApS har CVR-nummer 41763965. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler (branchekode 464610). Adresse: Jydekrogen 18, 2625 Vallensbæk. Stiftet: 10. oktober 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.795.879 kr., årets resultat 4.652.196 kr., egenkapital 29.283.278 kr., aktiver i alt 54.082.612 kr. Soliditetsgraden på 54,1 % er højere end hos 61 % af de 458 virksomheder i branchen «Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.652.196 kr. er højere end hos 78 % af de 458 virksomheder i branchen «Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 395 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 2San ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler (464610)
- Adresse
- Jydekrogen 18, 2625 Vallensbæk
- Kommune
- VALLENSBÆK
- Antal ansatte
- 3
- Stiftet
- 10 Oct 2020
- Selskabskapital
- 64.100 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service, herunder distribution og salg af hygiejne produkter, samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 2 direktører eller af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-12-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41763965 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jydekrogen 18, 2625 Vallensbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
15,9%
▲ 17,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,18
▼ 3,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,1%
▼ 29,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
375,3%
▲ 375,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
458 virksomheder i «Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.795.879 | 564.877 | -588.631 | 637.326.250 | 63.455.426 |
| Resultat før skat | 4.652.196 | -1.689.965 | -30.772.406 | 592.158.663 | 61.623.285 |
| Årets resultat | 4.652.196 | -1.689.965 | -30.764.687 | 460.645.746 | 47.915.968 |
| Egenkapital | 29.283.278 | 124.234.355 | 125.924.320 | 156.689.008 | 47.955.968 |
| Aktiver i alt | 54.082.612 | 149.462.092 | 155.024.327 | 521.674.871 | 88.372.920 |
| Omsætningsaktiver | 54.082.612 | 149.462.092 | 155.009.195 | 521.639.783 | 88.328.592 |
| Kortfristet gæld | 24.799.334 | 25.227.737 | 29.100.007 | 364.978.144 | 40.416.952 |
| Gæld i alt | 24.799.334 | 25.227.737 | 29.100.007 | 364.978.144 | 40.416.952 |
| Soliditetsgrad | 54.1% | 83.1% | 81.2% | 30% | 54.3% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 5 | 7 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
2San Global Holdings Inc. Siden 6 Jan 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Daniel Calder Siden 10 Oct 2020Direktør
Produktionsenheder
12San ApS
P-nr. 1026369408
Jydekrogen 18, 2625 Vallensbæk
Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler (464610)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.601.201 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -26.682.044 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 597.750.950 DKK | 131.505.198 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 62.567.582 DKK | 13.764.850 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 2San ApS (CVR 41763965)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hygiejne, sygeplejeartikler, medicinalvarer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.