31. marts 2022 ApS
CVR 43 17 24 76 · Odense NV · Detailhandel med andre fødevarer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
31. marts 2022 ApS har CVR-nummer 43172476. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med andre fødevarer (branchekode 472700). Adresse: Thulevej 6, 5210 Odense NV. Stiftet: 31. marts 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.579 kr., årets resultat -127.740 kr., egenkapital -293.901 kr., aktiver i alt 972.889 kr. Soliditetsgraden på -30,2 % er lavere end hos 74 % af de 447 virksomheder i branchen «Detailhandel med andre fødevarer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -127.740 kr. er lavere end hos 83 % af de 447 virksomheder i branchen «Detailhandel med andre fødevarer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 31. marts 2022 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med andre fødevarer (472700)
- Adresse
- Thulevej 6, 5210 Odense NV
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 31 Mar 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- salg og produktion af fødevare
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43172476 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Thulevej 6, 5210 Odense NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,09
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-30,2%
▼ 13,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
14,5%
▲ 14,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
447 virksomheder i «Detailhandel med andre fødevarer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.579 | -17.345 | -7.242 | -28.897 |
| Resultat før skat | — | -149.337 | -20.807 | -36.017 |
| Årets resultat | -127.740 | -149.337 | -20.807 | -36.017 |
| Egenkapital | -293.901 | -166.162 | -16.824 | 3.983 |
| Aktiver i alt | 972.889 | 1.019.736 | 1.173.364 | 1.292.082 |
| Omsætningsaktiver | 111.307 | 36.993 | 69.460 | 188.178 |
| Kortfristet gæld | 1.266.790 | 1.185.898 | 1.190.188 | 1.288.099 |
| Gæld i alt | 972.889 | 1.185.898 | 1.190.188 | 1.288.099 |
| Soliditetsgrad | -30.2% | -16.3% | -1.4% | 0.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thrane HoldCo ApS Siden 31 Mar 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Kent Laurits Thrane Siden 31 Mar 2022Direktør
Produktionsenheder
131. marts 2022 ApS
P-nr. 1028140319
Thulevej 6, 5210 Odense NV
Detailhandel med andre fødevarer (472700)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Thrane HoldCo ApS (CVR 43132849)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fødevare, fødevarer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.