4 Clover Holding ApS
CVR 41 93 63 55 · Aabenraa · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
4 Clover Holding ApS har CVR-nummer 41936355. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Posekærvej 19, 6200 Aabenraa. Stiftet: 12. december 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 22.888 kr., egenkapital 863.656 kr., aktiver i alt 873.451 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 22.888 kr. er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 4 Clover Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Posekærvej 19, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Stiftet
- 12 Dec 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-12-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41936355 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500416NY77257XW32
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Posekærvej 19, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,7%
▼ 0,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,41
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-25,1%
▼ 25,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | -5.000 |
| Resultat før skat | 22.888 | 30.569 | 39.649 | 452.162 | 278.388 |
| Årets resultat | 22.888 | 30.569 | 39.649 | 452.162 | 278.388 |
| Egenkapital | 863.656 | 840.768 | 810.199 | 770.551 | 318.389 |
| Aktiver i alt | 873.451 | 852.067 | 815.199 | 775.551 | 323.389 |
| Omsætningsaktiver | 4.001 | 6.000 | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 9.795 | 11.299 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
| Gæld i alt | 9.795 | 11.299 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 98.7% | 99.4% | 99.4% | 98.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Blue Circle Capital ApS Siden 12 Dec 202050% Ejer
-
A&K Holding ApS Siden 12 Dec 202050% Ejer
Ledelse
2-
Steffen Hauge Schreiber Siden 12 Dec 2020Direktør
-
Karen Schreiber Siden 12 Dec 2020Direktør
Produktionsenheder
14 Clover Holding ApS
P-nr. 1026577590
Posekærvej 19, 6200 Aabenraa
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 40.354 DKK | 8.866 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 51.714 DKK | 11.374 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 71.311 DKK | 15.686 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 37.805 DKK | 8.316 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 4 Clover Holding ApS (CVR 41936355)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.