402FORTYTWO ApS
CVR 28 28 87 86 · København S · Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
402FORTYTWO ApS har CVR-nummer 28288786. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events (branchekode 903910). Adresse: Parmagade 24, 2. th, 2300 København S. Stiftet: 12. november 2004. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 422.293 kr., årets resultat 82.321 kr., egenkapital 136.864 kr., aktiver i alt 256.546 kr. Soliditetsgraden på 53,3 % er højere end hos 68 % af de 58 virksomheder i branchen «Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 82.321 kr. er højere end hos 52 % af de 58 virksomheder i branchen «Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 15 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 402FORTYTWO ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events (903910)
- Adresse
- Parmagade 24, 2. th, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
1
2007 2018
- Stiftet
- 12 Nov 2004
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- inden for underholdning, medie, musik og reklame branchen både som konsulent og som driftsherre, udlejning af kontor faciliteter, samt anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-02-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28288786 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Parmagade 24, 2. th, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
60,1%
▲ 276,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,04
▲ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,3%
▲ 23,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
169,6%
▲ 169,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
58 virksomheder i «Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 673.375 | — | 700.757 | 418.504 |
| Bruttoresultat | 422.293 | 367.599 | 494.161 | 423.674 | 307.447 |
| Resultat før skat | 82.321 | -118.215 | 25.485 | 153 | -38.638 |
| Årets resultat | 82.321 | -118.215 | 25.485 | 153 | -38.638 |
| Egenkapital | 136.864 | 54.543 | 172.759 | 147.098 | 147.123 |
| Aktiver i alt | 256.546 | 179.957 | 271.451 | 183.903 | 212.338 |
| Omsætningsaktiver | 244.546 | 132.697 | 214.408 | 183.903 | 190.183 |
| Kortfristet gæld | 119.682 | 125.414 | 98.692 | 36.805 | 65.215 |
| Gæld i alt | 119.682 | 125.414 | 98.692 | 36.805 | 65.215 |
| Soliditetsgrad | 53.3% | 30.3% | 63.6% | 80% | 69.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Esben Ahrens Siden 12 Nov 2004100% Ejer
Ledelse
1-
Esben Ahrens Siden 28 Aug 2006Direktør
Produktionsenheder
1402FORTYTWO ApS
P-nr. 1010976002
Parmagade 24, 2. th, 2300 København S
Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events (903910)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -118.215 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -38.638 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -70.758 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 402FORTYTWO ApS (CVR 28288786)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver driftsherre, medie, underholdning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.