4230 Montage ApS
CVR 43 01 47 49 · Skælskør · Anden bygningsfærdiggørelse · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
4230 Montage ApS har CVR-nummer 43014749. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden bygningsfærdiggørelse (branchekode 433500). Adresse: Grendalsvej 5, 4230 Skælskør. Stiftet: 27. januar 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 476.732 kr., årets resultat 167.811 kr., egenkapital 731.511 kr., aktiver i alt 991.369 kr. Soliditetsgraden på 73,8 % er højere end hos 86 % af de 414 virksomheder i branchen «Anden bygningsfærdiggørelse», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 167.811 kr. er højere end hos 70 % af de 414 virksomheder i branchen «Anden bygningsfærdiggørelse», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 30 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 4230 Montage ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden bygningsfærdiggørelse (433500)
- Adresse
- Grendalsvej 5, 4230 Skælskør
- Kommune
- SLAGELSE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 27 Jan 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- bygningsvedligeholdelse, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-01-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43014749 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grendalsvej 5, 4230 Skælskør
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
22,9%
▲ 16,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,82
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
73,8%
▲ 12,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
221,1%
▲ 221,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
414 virksomheder i «Anden bygningsfærdiggørelse»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 476.732 | 676.937 | 831.776 | 986.779 |
| Resultat før skat | 215.072 | 67.167 | 448.291 | 826.087 |
| Årets resultat | 167.811 | 52.256 | 347.909 | 643.535 |
| Egenkapital | 731.511 | 763.700 | 1.031.444 | 683.535 |
| Aktiver i alt | 991.369 | 1.240.567 | 1.428.004 | 1.684.918 |
| Omsætningsaktiver | 688.674 | 1.240.567 | 1.428.004 | 1.684.918 |
| Kortfristet gæld | 244.057 | 476.866 | 396.560 | 1.001.383 |
| Gæld i alt | 244.057 | 476.866 | 396.560 | 1.001.383 |
| Soliditetsgrad | 73.8% | 61.6% | 72.2% | 40.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henning Toft Jensen Siden 27 Jan 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Henning Toft Jensen Siden 27 Jan 2022Direktør
Produktionsenheder
14230 Montage ApS
P-nr. 1027947472
Grendalsvej 5, 4230 Skælskør
Anden bygningsfærdiggørelse (433500)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 827.382 DKK | 182.006 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 4230 Holding ApS (CVR 43891987)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bygningsvedligeholdelse, bygningsfærdiggørelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.