4M INVEST ApS
CVR 26 77 54 69 · Stenløse · Udlejning af erhvervsejendomme · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
4M INVEST ApS har CVR-nummer 26775469. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udlejning af erhvervsejendomme (branchekode 682040). Adresse: Knud Bro Alle 9, 3660 Stenløse. Stiftet: 6. september 2002. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.063.061 kr., årets resultat 2.032.826 kr., egenkapital 21.215.440 kr., aktiver i alt 48.497.893 kr. Soliditetsgraden på 43,7 % er højere end hos 55 % af de 19.182 virksomheder i branchen «Udlejning af erhvervsejendomme», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.032.826 kr. er højere end hos 86 % af de 19.182 virksomheder i branchen «Udlejning af erhvervsejendomme», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 54 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 4M INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Adresse
- Knud Bro Alle 9, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Telefon
- 44661277
- Stiftet
- 6 Sep 2002
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- køb og salg af fast ejendom og hertil beslægtet aktivitet
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2006-12-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26775469 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Knud Bro Alle 9, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
9,6%
▲ 0,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,61
▲ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
43,7%
▼ 6,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
17,8%
▲ 17,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
19182 virksomheder i «Udlejning af erhvervsejendomme»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.063.061 | 1.985.536 | 2.385.792 | 2.262.361 | 1.814.128 |
| Resultat før skat | 2.606.185 | 2.213.399 | 6.386.103 | 2.011.355 | 1.458.136 |
| Årets resultat | 2.032.826 | 1.726.066 | 4.981.172 | 1.568.864 | 1.193.974 |
| Egenkapital | 21.215.440 | 19.182.614 | 17.456.548 | 12.475.375 | 10.906.511 |
| Aktiver i alt | 48.497.893 | 38.147.401 | 29.562.578 | 26.103.551 | 26.340.021 |
| Omsætningsaktiver | 9.158.912 | 3.797 | 62.578 | 102.258 | 336.788 |
| Kortfristet gæld | 14.941.572 | 10.999.434 | 9.199.386 | 5.106.178 | 6.208.879 |
| Gæld i alt | 23.708.587 | 15.683.516 | 9.199.386 | 11.666.267 | 13.646.770 |
| Soliditetsgrad | 43.7% | 50.3% | 59% | 47.8% | 41.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MARMOR HOLDING ApS Siden 13 Jun 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Mortensen Siden 13 Jun 2016Direktør
Produktionsenheder
14M INVEST ApS
P-nr. 1009307725
Knud Bro Alle 9, 3660 Stenløse
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MARMOR HOLDING ApS (CVR 27045642)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.