4P Odense Holding ApS
CVR 38 90 42 48 · Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
4P Odense Holding ApS har CVR-nummer 38904248. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Egebæksvej 26, 5000 Odense C. Stiftet: 4. september 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -18.750 kr., årets resultat -20.709 kr., egenkapital 55.354 kr., aktiver i alt 652.003 kr. Soliditetsgraden på 8,5 % er lavere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -20.709 kr. er lavere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som 4P Odense Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Egebæksvej 26, 5000 Odense C
- Kommune
- ODENSE
- iap@nordisk.eu
- Stiftet
- 4 Sep 2017
- Selskabskapital
- 100.000 DKK
- Formål
- eje anparter i datterselskaber, handel
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-09-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38904248 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Egebæksvej 26, 5000 Odense C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-37,4%
▼ 2,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
8,5%
▼ 55,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
21,4%
▲ 21,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -18.750 | -18.125 | — | — | — |
| Resultat før skat | -20.709 | -26.341 | -10.348 | -189.415 | -24.370 |
| Årets resultat | -20.709 | -26.341 | -10.348 | -189.415 | -24.370 |
| Egenkapital | 55.354 | 76.063 | 102.404 | -17.966 | 171.449 |
| Aktiver i alt | 652.003 | 118.676 | 126.232 | 0 | 185.434 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 65.194 | 42.613 | 23.828 | 17.966 | 13.985 |
| Gæld i alt | 596.649 | 42.613 | 23.828 | 17.966 | 13.985 |
| Soliditetsgrad | 8.5% | 64.1% | 81.1% | — | 92.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ivan Andsager Petz Siden 4 Sep 2017100% Ejer
Produktionsenheder
14P Odense Holding ApS
P-nr. 1022803146
Egebæksvej 26, 5000 Odense C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -20.540 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -18.773 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.582 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.978 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 4P Odense Holding ApS (CVR 38904248)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.