A. F. Construction ApS
CVR 43 06 39 01 · Søndersø · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
A. F. Construction ApS har CVR-nummer 43063901. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Bøgebjerg 7, 5471 Søndersø. Stiftet: 16. februar 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 916.846 kr., årets resultat 12.097 kr., egenkapital 125.938 kr., aktiver i alt 971.904 kr. Soliditetsgraden på 13,0 % er lavere end hos 75 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 12.097 kr. er lavere end hos 61 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 46 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som A. F. Construction ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Bøgebjerg 7, 5471 Søndersø
- Kommune
- NORDFYNS
- Antal ansatte
- 3
- Stiftet
- 16 Feb 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømrervirksomhed samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-02-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43063901 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bøgebjerg 7, 5471 Søndersø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
9,6%
▼ 24,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,11
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
13,0%
▼ 12,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-68,6%
▼ 68,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 916.846 | 625.980 | 522.653 | 181.615 |
| Resultat før skat | 26.823 | 52.088 | 66.989 | -16.314 |
| Årets resultat | 12.097 | 38.519 | 51.638 | -16.314 |
| Egenkapital | 125.938 | 113.842 | 75.324 | 23.686 |
| Aktiver i alt | 971.904 | 454.905 | 214.007 | 73.531 |
| Omsætningsaktiver | 937.790 | 412.831 | 214.007 | 73.531 |
| Kortfristet gæld | 844.005 | 339.199 | 138.683 | 49.845 |
| Gæld i alt | 844.005 | 339.199 | 138.683 | 49.845 |
| Soliditetsgrad | 13% | 25% | 35.2% | 32.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
A.F.R Holding ApS Siden 16 Feb 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Anton Foldager Remvig Siden 16 Feb 2022Direktør
Produktionsenheder
1A. F. Construction ApS
P-nr. 1028005403
Bøgebjerg 7, 5471 Søndersø
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | 50.586 DKK | 11.110 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: A.F.R Holding ApS (CVR 43060988)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.