A. Pagh Holding ApS
CVR 41 71 26 27 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
A. Pagh Holding ApS har CVR-nummer 41712627. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Egeløkkevej 9, 7400 Herning. Stiftet: 24. september 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -425 kr., egenkapital 36.830 kr., aktiver i alt 67.506 kr. Soliditetsgraden på 54,6 % er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -425 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som A. Pagh Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Egeløkkevej 9, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 24 Sep 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, foretage investeringer samt anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-09-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41712627 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Egeløkkevej 9, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,2%
▼ 0,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,6%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-4,4%
▼ 4,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | — | — | 0 | 0 | -2.338 |
| Resultat før skat | -425 | -407 | 0 | 0 | -2.338 |
| Årets resultat | -425 | -407 | 0 | 0 | -2.338 |
| Egenkapital | 36.830 | 37.255 | 37.662 | 37.662 | 37.662 |
| Aktiver i alt | 67.506 | 67.507 | 67.496 | 39.600 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 10 | 11 | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 1.938 | 1.938 | 1.938 | 1.938 | 2.338 |
| Gæld i alt | 30.676 | 30.252 | 29.834 | 1.938 | 2.338 |
| Soliditetsgrad | 54.6% | 55.2% | 55.8% | 95.1% | 94.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anders Pagh Siden 24 Sep 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Anders Pagh Siden 24 Sep 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1A. Pagh Holding ApS
P-nr. 1026305744
Egeløkkevej 9, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 188.475 DKK | 41.448 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -48.558 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -214.277 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: A. Pagh Holding ApS (CVR 41712627)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.