a seat in Siena ApS
CVR 43 19 40 97 · København Ø · Industrielt design og modedesign · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
a seat in Siena ApS har CVR-nummer 43194097. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Industrielt design og modedesign (branchekode 741100). Adresse: Rosenvængets Allé 4, 2100 København Ø. Stiftet: 12. april 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. marts 2025 – 28. februar 2026): bruttofortjeneste 8.485 kr., årets resultat -241 kr., egenkapital 104.845 kr., aktiver i alt 374.302 kr. Soliditetsgraden på 28,0 % er lavere end hos 56 % af de 809 virksomheder i branchen «Industrielt design og modedesign», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -241 kr. er højere end hos 50 % af de 809 virksomheder i branchen «Industrielt design og modedesign», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som a seat in Siena ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Industrielt design og modedesign (741100)
- Adresse
- Rosenvængets Allé 4, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 53808036
- iben@aseatinsiena.com
- Stiftet
- 12 Apr 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- producere og sælge dansk design
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-02-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43194097 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rosenvængets Allé 4, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,2%
▲ 76,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,39
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
28,0%
▲ 0,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
99,7%
▲ 99,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
809 virksomheder i «Industrielt design og modedesign»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 8.485 | -73.209 | 152.883 | -6.863 |
| Resultat før skat | -241 | -82.897 | 147.176 | -6.863 |
| Årets resultat | -241 | -80.753 | 113.594 | -6.863 |
| Egenkapital | 104.845 | 105.086 | 185.839 | 72.245 |
| Aktiver i alt | 374.302 | 388.389 | 470.626 | 93.195 |
| Omsætningsaktiver | 374.302 | 388.389 | 470.626 | 93.195 |
| Kortfristet gæld | 269.457 | 283.303 | 284.787 | 20.950 |
| Gæld i alt | 269.457 | 283.303 | 284.787 | 20.950 |
| Soliditetsgrad | 28% | 27.1% | 39.5% | 77.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Love Triple Jupiter Capital ApS Siden 12 Apr 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Iben Tusnelda Joo Frederiksen Siden 12 Apr 2022Direktør
Produktionsenheder
1a seat in Siena ApS
P-nr. 1028168620
Rosenvængets Allé 4, 2100 København Ø
Industrielt design og modedesign (741100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | -6.863 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Love Triple Jupiter Capital ApS (CVR 43181939)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver dansk, producere, modedesign.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.