A Stadum Holding ApS
CVR 44 05 52 28 · Tønder · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
A Stadum Holding ApS har CVR-nummer 44055228. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Leosalle 48, 6270 Tønder. Stiftet: 12. maj 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.251 kr., årets resultat 742.332 kr., egenkapital 2.664.972 kr., aktiver i alt 2.675.145 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 742.332 kr. er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som A Stadum Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Leosalle 48, 6270 Tønder
- Kommune
- TØNDER
- Stiftet
- 12 May 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i datterselskaber og associerede selskaber, at drive investeringsvirksomhed samt anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-05-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44055228 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 648800NG5FYF8G718F14
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Leosalle 48, 6270 Tønder
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
27,9%
▼ 43,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
185,24
▲ 160,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-49,3%
▼ 49,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.251 | -5.000 | -9.420 |
| Resultat før skat | 742.332 | 1.464.942 | 552.698 |
| Årets resultat | 742.332 | 1.464.942 | 552.698 |
| Egenkapital | 2.664.972 | 2.057.640 | 592.698 |
| Aktiver i alt | 2.675.145 | 2.070.069 | 597.698 |
| Omsætningsaktiver | 1.884.400 | 306.323 | 15.586 |
| Kortfristet gæld | 10.173 | 12.429 | 5.000 |
| Gæld i alt | 10.173 | 12.429 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 99.4% | 99.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Allan Bech Stadum Siden 12 May 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Allan Bech Stadum Siden 12 May 2023Direktør
Produktionsenheder
1A Stadum Holding ApS
P-nr. 1029312296
Leosalle 48, 6270 Tønder
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.263 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -9.414 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: A Stadum Holding ApS (CVR 44055228)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver associerede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.