ÅES BYGGE OG ANLÆG ApS
CVR 31 48 01 67 · Endelave · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
ÅES BYGGE OG ANLÆG ApS har CVR-nummer 31480167. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Vesterby 50, 8789 Endelave. Stiftet: 15. maj 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 219.628 kr., årets resultat 170.362 kr., egenkapital -33.836 kr., aktiver i alt 399.478 kr. Soliditetsgraden på -8,5 % er lavere end hos 85 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 170.362 kr. er højere end hos 63 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 456 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ÅES BYGGE OG ANLÆG ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Vesterby 50, 8789 Endelave
- Kommune
- HORSENS
- Telefon
- 20202844
- Stiftet
- 15 May 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel med og opførelse af fast ejendom, entreprenørarbejde
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-04-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31480167 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vesterby 50, 8789 Endelave
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,92
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-8,5%
▲ 39,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
42.904,5%
▲ 42.904,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 219.628 | 39.489 | 176.739 | 50.734 | 103.056 |
| Resultat før skat | 200.211 | -398 | 127.281 | 9.583 | 14.138 |
| Årets resultat | 170.362 | -398 | 126.585 | 9.583 | 11.764 |
| Egenkapital | -33.836 | -204.198 | -203.800 | -330.385 | -339.968 |
| Aktiver i alt | 399.478 | 426.574 | 581.012 | 627.839 | 761.044 |
| Omsætningsaktiver | 399.478 | 426.574 | 581.012 | 627.839 | 761.044 |
| Kortfristet gæld | 433.314 | 630.772 | 784.812 | 958.224 | 1.101.012 |
| Gæld i alt | 433.314 | 630.772 | 784.812 | 958.224 | 1.101.012 |
| Soliditetsgrad | -8.5% | -47.9% | -35.1% | -52.6% | -44.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
PER FABER HOLDING ApS Siden 15 May 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Per Faber Siden 15 May 2008Direktør
Produktionsenheder
1ÅES BYGGE OG ANLÆG ApS
P-nr. 1014470286
Vesterby 50, 8789 Endelave
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PER FABER HOLDING ApS (CVR 31480302)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver entreprenørarbejde, opførelse, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.