Adam Katz Sinding ApS
CVR 38 01 41 29 · København N · Fotografiske aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Adam Katz Sinding ApS har CVR-nummer 38014129. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fotografiske aktiviteter (branchekode 742000). Adresse: Sankt Hans Gade 28, 1., 2200 København N. Stiftet: 12. september 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 643.045 kr., årets resultat 4.495 kr., egenkapital 151.573 kr., aktiver i alt 264.543 kr. Soliditetsgraden på 57,3 % er højere end hos 62 % af de 392 virksomheder i branchen «Fotografiske aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.495 kr. er højere end hos 51 % af de 392 virksomheder i branchen «Fotografiske aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 8 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Adam Katz Sinding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fotografiske aktiviteter (742000)
- Adresse
- Sankt Hans Gade 28, 1., 2200 København N
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- Stiftet
- 12 Sep 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fotograf for modeindustrien
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-08-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38014129 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sankt Hans Gade 28, 1., 2200 København N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,0%
▼ 34,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,85
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
57,3%
▼ 7,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-91,9%
▼ 91,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
392 virksomheder i «Fotografiske aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 643.045 | 700.115 | 681.973 | 889.813 | 1.041.683 |
| Resultat før skat | 5.741 | 71.366 | 65.928 | 111.301 | 152.210 |
| Årets resultat | 4.495 | 55.621 | 51.419 | 86.679 | 118.644 |
| Egenkapital | 151.573 | 147.078 | 91.457 | 40.037 | -46.642 |
| Aktiver i alt | 264.543 | 228.480 | 217.458 | 347.858 | 298.587 |
| Omsætningsaktiver | 208.949 | 154.648 | 167.192 | 347.858 | 283.332 |
| Kortfristet gæld | 112.913 | 81.402 | 126.001 | 307.821 | 345.229 |
| Gæld i alt | 112.913 | 81.402 | 126.001 | 307.821 | 345.229 |
| Soliditetsgrad | 57.3% | 64.4% | 42.1% | 11.5% | -15.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
V. Brandt Invest ApS Siden 25 Jul 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Adam Katz Sinding Siden 19 Dec 2016Direktør
Produktionsenheder
1Adam Katz Sinding ApS
P-nr. 1021757590
Sankt Hans Gade 28, 1., 2200 København N
Fotografiske aktiviteter (742000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | -287.749 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: V. Brandt Invest ApS (CVR 40673288)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver modeindustrien, fotograf, fotografiske.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.