Adler Gruppen ApS
CVR 39 40 23 19 · Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Adler Gruppen ApS har CVR-nummer 39402319. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ermelundsvej 102, 2820 Gentofte. Stiftet: 7. marts 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -10.224 kr., egenkapital 29.532 kr., aktiver i alt 46.666 kr. Soliditetsgraden på 63,3 % er lavere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -10.224 kr. er lavere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Adler Gruppen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ermelundsvej 102, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 20282529
- sa@silasadler.com
- Stiftet
- 7 Mar 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed, eje selskaber og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39402319 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ermelundsvej 102, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-34,6%
▼ 34,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
63,3%
▼ 36,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-4.090,2%
▼ 4.090,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -10.224 | -244 | 0 | 0 | — |
| Årets resultat | -10.224 | -244 | 0 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 29.532 | 39.756 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 46.666 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 17.134 | 244 | — | — | — |
| Gæld i alt | 17.134 | 244 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 63.3% | 99.4% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Silas Oda Adler Siden 7 Mar 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Silas Oda Adler Siden 7 Mar 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Adler Gruppen ApS
P-nr. 1023425420
Ermelundsvej 102, 2820 Gentofte
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Adler Gruppen ApS (CVR 39402319)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.