Adler Servais Holding ApS
CVR 43 12 98 99 · Hedehusene · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Adler Servais Holding ApS har CVR-nummer 43129899. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ildvænget 4, 2640 Hedehusene. Stiftet: 11. marts 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.350 kr., årets resultat 225.089 kr., egenkapital 2.117.634 kr., aktiver i alt 2.130.145 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 225.089 kr. er højere end hos 64 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Adler Servais Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ildvænget 4, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Stiftet
- 11 Mar 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og anden virksomhed beslægtet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43129899 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ildvænget 4, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,6%
▼ 56,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,20
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-83,4%
▼ 83,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.350 | -2.520 | -1.511 | -20.945 |
| Resultat før skat | 225.089 | 1.355.142 | 867.037 | 5.167 |
| Årets resultat | 225.089 | 1.355.142 | 867.037 | 5.167 |
| Egenkapital | 2.117.634 | 2.027.545 | 794.404 | 45.167 |
| Aktiver i alt | 2.130.145 | 2.033.795 | 800.653 | 51.416 |
| Omsætningsaktiver | 2.550 | 1.649 | 4.162 | 5.673 |
| Kortfristet gæld | 12.511 | 6.250 | 6.249 | 6.249 |
| Gæld i alt | 12.511 | 6.250 | 6.249 | 6.249 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99.7% | 99.2% | 87.8% |
| Ansatte (gns.) | 2 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Simone Servais Siden 11 Mar 202250% Ejer
-
Kevin Ingemann Adler Servais Siden 11 Mar 202250% Ejer
Ledelse
2-
Simone Servais Siden 11 Mar 2022Direktør
-
Kevin Ingemann Adler Servais Siden 11 Mar 2022Direktør
Produktionsenheder
1Adler Servais Holding ApS
P-nr. 1028087795
Ildvænget 4, 2640 Hedehusene
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.513 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.511 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -9.452 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Adler Servais Holding ApS (CVR 43129899)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.