Adventure Holding ApS
CVR 38 59 36 92 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Adventure Holding ApS har CVR-nummer 38593692. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vindingvej 88, 7100 Vejle. Stiftet: 14. februar 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -17.002 kr., årets resultat -15.172 kr., egenkapital 1.207.177 kr., aktiver i alt 2.871.820 kr. Soliditetsgraden på 42,0 % er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -15.172 kr. er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Adventure Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vindingvej 88, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- suchy.maciej@gmail.com
- Stiftet
- 14 Feb 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt at investere i kapitalandele
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-11-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38593692 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vindingvej 88, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,3%
▲ 3,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
34,29
▼ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
42,0%
▼ 57,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
75,7%
▲ 75,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.002 | -16.502 | -13.903 | -106.848 | -37.394 |
| Resultat før skat | -15.172 | -7.569 | 21.291 | — | — |
| Årets resultat | -15.172 | -62.492 | 76.214 | -128.035 | 19.710.623 |
| Egenkapital | 1.207.177 | 1.222.349 | 1.284.841 | 4.008.627 | 21.636.662 |
| Aktiver i alt | 2.871.820 | 1.232.645 | 1.294.940 | 4.025.144 | 22.575.603 |
| Omsætningsaktiver | 353.523 | 368.681 | 1.294.940 | 4.025.144 | 49.875 |
| Kortfristet gæld | 10.309 | 10.296 | 10.099 | 16.517 | 938.941 |
| Gæld i alt | 1.664.643 | 10.296 | 10.099 | 16.517 | 938.941 |
| Soliditetsgrad | 42% | 99.2% | 99.2% | 99.6% | 95.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Maciej Suchy Siden 14 Feb 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Glenn Aagesen Siden 16 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1Adventure Holding ApS
P-nr. 1022389196
Vindingvej 88, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.558 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -29.915 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -71.092 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -23.473 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Adventure Holding ApS (CVR 38593692)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investere, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.