A+ILLUT ApS
CVR 12 69 69 22 · Maniitsoq · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
A+ILLUT ApS har CVR-nummer 12696922. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Portusuumut 6, 3912 Maniitsoq. Stiftet: 1. juli 2013. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (regnskabsår 2020): bruttofortjeneste 5.755.553 kr., årets resultat 731.211 kr., egenkapital 410.222 kr., aktiver i alt 4.890.604 kr. Soliditetsgraden på 8,4 % er lavere end hos 71 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 731.211 kr. er højere end hos 79 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 12 % fra regnskabsår 2019 til 2020. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som A+ILLUT ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Portusuumut 6, 3912 Maniitsoq
- Kommune
- QEQQATA
- Stiftet
- 1 Jul 2013
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- tømrervirksomhed, herunder byggeri af typehuse, og anden dermed beslægtet virksomhed
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK12696922 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
Portusuumut 6, 3912 Maniitsoq
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
178,2%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,00
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
8,4%
▲ 24,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
407,1%
▲ 407,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.755.553 | 5.123.684 | — | — |
| Resultat før skat | 1.016.429 | 265.209 | — | — |
| Årets resultat | 731.211 | 144.188 | — | — |
| Egenkapital | 410.222 | -320.989 | — | — |
| Aktiver i alt | 4.890.604 | 2.021.167 | — | — |
| Omsætningsaktiver | 4.132.466 | 1.631.719 | — | — |
| Kortfristet gæld | 4.152.370 | 2.342.156 | — | — |
| Gæld i alt | 4.332.249 | 2.342.156 | — | — |
| Soliditetsgrad | 8.4% | -15.9% | — | — |
| Ansatte (gns.) | 12 | 12 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Ejvind Emil Richard Siden 1 Jan 202033,33% Ejer
-
Lars Peter Skøtt Siden 1 Jan 202050% Ejer
Produktionsenheder
1A + ILLUT ApS
P-nr. 1021185023
Portusuumut 6, 3912 Maniitsoq
Opførelse af bygninger (410000)
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver typehuse, tømrervirksomhed, byggeri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms