Amavic III ApS
CVR 44 13 33 85 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Amavic III ApS har CVR-nummer 44133385. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Knudmoseparken 104, 7400 Herning. Stiftet: 12. juni 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -16.610 kr., årets resultat -15.736 kr., egenkapital 496.950 kr., aktiver i alt 988.907 kr. Soliditetsgraden på 50,3 % er lavere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -15.736 kr. er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Amavic III ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Knudmoseparken 104, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 12 Jun 2023
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- formueadministration, herunder eje kapitalandele i øvrige selskaber og virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-01-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44133385 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Knudmoseparken 104, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,2%
▲ 2.300,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,05
▲ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
50,3%
▲ 48,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
91,1%
▲ 91,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -16.610 | -21.731 | -16.500 |
| Resultat før skat | -20.423 | -184.385 | — |
| Årets resultat | -15.736 | -175.865 | -16.500 |
| Egenkapital | 496.950 | 7.635 | 183.500 |
| Aktiver i alt | 988.907 | 481.857 | 618.995 |
| Omsætningsaktiver | 514.687 | 8.520 | 0 |
| Kortfristet gæld | 491.957 | 474.222 | 435.495 |
| Gæld i alt | 491.957 | 474.222 | 435.495 |
| Soliditetsgrad | 50.3% | 1.6% | 29.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Victor Wulff Moeskjær Siden 27 Jan 202533,33% Ejer
-
Amalie Wulff Moeskjær Siden 27 Jan 202533,33% Ejer
-
Amavic ApS Siden 27 Jan 20250% Ejer
Ledelse
1-
Jakob Wulff Moeskjær Siden 12 Jun 2023Direktør
Produktionsenheder
1Amavic III ApS
P-nr. 1029416407
Knudmoseparken 104, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | -16.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Amavic ApS (CVR 36709529)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueadministration.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.