AMM Holding 2019 ApS
CVR 40 83 14 79 · Ry · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
AMM Holding 2019 ApS har CVR-nummer 40831479. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kildebjerg Bakkevej 2, 8680 Ry. Stiftet: 4. juli 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.550 kr., årets resultat 29.093 kr., egenkapital 1.363.811 kr., aktiver i alt 1.365.472 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 29.093 kr. er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som AMM Holding 2019 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kildebjerg Bakkevej 2, 8680 Ry
- Kommune
- SKANDERBORG
- Telefon
- 23675960
- astrid@tmgruppen.as
- Stiftet
- 4 Jul 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, investeringer og anden virksomhed i for-bindelse hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-07-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40831479 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kildebjerg Bakkevej 2, 8680 Ry
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,1%
▼ 15,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
37,09
▼ 13,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-88,2%
▼ 88,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.550 | -1.875 | -2.500 | -1.252 | — |
| Resultat før skat | 29.093 | 247.305 | -2.046.211 | 61.003 | 56.500 |
| Årets resultat | 29.093 | 247.305 | -2.046.211 | 61.003 | 56.500 |
| Egenkapital | 1.363.811 | 1.402.218 | 1.215.913 | 4.742.767 | 5.249.908 |
| Aktiver i alt | 1.365.472 | 1.403.468 | 1.217.163 | 4.744.017 | 5.249.908 |
| Omsætningsaktiver | 61.605 | 62.755 | 62.886 | 61.553 | 56.500 |
| Kortfristet gæld | 1.661 | 1.250 | 1.250 | 1.250 | — |
| Gæld i alt | 1.661 | 1.250 | 1.250 | 1.250 | 5.249.908 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 99.9% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Astrid Munk Matthiesen Siden 4 Jul 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Astrid Munk Matthiesen Siden 4 Jul 2019Direktør
Produktionsenheder
1AMM Holding 2019 ApS
P-nr. 1025094367
Kildebjerg Bakkevej 2, 8680 Ry
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.631 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.267 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.497 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: AMM Holding 2019 ApS (CVR 40831479)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bindelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.