AN-MA ApS
CVR 40 05 20 97 · Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
AN-MA ApS har CVR-nummer 40052097. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jerismosevej 204, 2670 Greve. Stiftet: 27. november 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.001 kr., årets resultat -19.563 kr., egenkapital 242.661 kr., aktiver i alt 248.911 kr. Soliditetsgraden på 97,5 % er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -19.563 kr. er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som AN-MA ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jerismosevej 204, 2670 Greve
- Kommune
- GREVE
- Stiftet
- 27 Nov 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40052097 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jerismosevej 204, 2670 Greve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-8,1%
▼ 6,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
37,15
▼ 7,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,5%
▼ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-218,4%
▼ 218,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.001 | -7.277 | -7.275 | -7.125 | -6.277 |
| Resultat før skat | -19.563 | -8.851 | 57.220 | -37.144 | -24.512 |
| Årets resultat | -19.563 | -6.145 | 54.206 | -42.622 | -24.512 |
| Egenkapital | 242.661 | 362.223 | 428.369 | 374.163 | 416.785 |
| Aktiver i alt | 248.911 | 368.463 | 661.799 | 597.330 | 827.179 |
| Omsætningsaktiver | 232.217 | 280.026 | 309.698 | 288.670 | 456.472 |
| Kortfristet gæld | 6.250 | 6.240 | 233.430 | 223.167 | 410.394 |
| Gæld i alt | 6.250 | 6.240 | 233.430 | 223.167 | 410.394 |
| Soliditetsgrad | 97.5% | 98.3% | 64.7% | 62.6% | 50.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anette Søs Aastrup Siden 20 Dec 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Anette Søs Aastrup Siden 20 Dec 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1AN-MA ApS
P-nr. 1024167123
Jerismosevej 204, 2670 Greve
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.921 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 13.779 DKK | 3.014 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 12.668 DKK | 2.772 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -14.156 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: AN-MA ApS (CVR 40052097)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.