Anden Dain ApS
CVR 43 07 48 73 · Egtved · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Anden Dain ApS har CVR-nummer 43074873. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Ølgårdvej 4, 6040 Egtved. Stiftet: 9. februar 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 120.023 kr., årets resultat 120.869 kr., egenkapital 31.007 kr., aktiver i alt 49.015 kr. Soliditetsgraden på 63,3 % er lavere end hos 52 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 120.869 kr. er højere end hos 64 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Anden Dain ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Ølgårdvej 4, 6040 Egtved
- Kommune
- VEJLE
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 20686691
- slt@dainandco.com
- Stiftet
- 9 Feb 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- engroshandelsvirksomhed med tøj og accessories
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-05-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43074873 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ølgårdvej 4, 6040 Egtved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
389,8%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,72
▲ 2,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
63,3%
▲ 231,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
4.752,4%
▲ 4.752,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 120.023 | -3.331 | 9.470 | -159.608 | -159.608 |
| Resultat før skat | 119.704 | -3.331 | 8.470 | -162.554 | -162.554 |
| Årets resultat | 120.869 | -2.598 | 6.606 | -129.054 | -129.054 |
| Egenkapital | 31.007 | -85.045 | -82.448 | -89.054 | -89.054 |
| Aktiver i alt | 49.015 | 50.433 | 56.283 | 69.280 | 69.280 |
| Omsætningsaktiver | 49.015 | 50.433 | 56.283 | 69.280 | 69.280 |
| Kortfristet gæld | 18.008 | 135.478 | 138.731 | 158.334 | 158.334 |
| Gæld i alt | 18.008 | 135.478 | 138.731 | 158.334 | 158.334 |
| Soliditetsgrad | 63.3% | -168.6% | -146.5% | -128.5% | -128.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
STJK Holding ApS Siden 16 Nov 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Stella Lykke Troke Siden 20 May 2025Adm. dir.
Produktionsenheder
1Anden Dain ApS
P-nr. 1028019404
Ølgårdvej 4, 6040 Egtved
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Forstå Holding ApS (CVR 42992631)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver engroshandelsvirksomhed, accessories, tøj.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.