Annemarie Holm Holding ApS
CVR 40 27 41 97 · Odense N · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Annemarie Holm Holding ApS har CVR-nummer 40274197. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Myntevej 22, 5270 Odense N. Stiftet: 18. februar 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -10.810 kr., årets resultat 849.528 kr., egenkapital 2.926.279 kr., aktiver i alt 3.099.084 kr. Soliditetsgraden på 94,4 % er højere end hos 59 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 849.528 kr. er højere end hos 80 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Annemarie Holm Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Myntevej 22, 5270 Odense N
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 18 Feb 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- - direkte eller via besiddelse af kapitalandele i andre selskaber - at drive virksomhed ved investering
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-02-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40274197 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Myntevej 22, 5270 Odense N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
29,0%
▲ 35,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,4%
▲ 3,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
727,7%
▲ 727,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.810 | -14.925 | -14.375 | -13.530 | -13.063 |
| Resultat før skat | 846.016 | -139.367 | -1.458.717 | 5.808 | 1.516.708 |
| Årets resultat | 849.528 | -135.346 | -1.455.607 | 8.805 | 1.519.650 |
| Egenkapital | 2.926.279 | 2.144.251 | 2.279.597 | 3.794.104 | 3.842.498 |
| Aktiver i alt | 3.099.084 | 2.351.029 | 2.415.535 | 3.808.397 | 4.198.035 |
| Omsætningsaktiver | 176.603 | 212.115 | 157.302 | 108.755 | 419.131 |
| Kortfristet gæld | 172.805 | 206.778 | 135.938 | 14.293 | 355.537 |
| Gæld i alt | 172.805 | 206.778 | 135.938 | 14.293 | 355.537 |
| Soliditetsgrad | 94.4% | 91.2% | 94.4% | 99.6% | 91.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Annemarie Holm Siden 18 Feb 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Annemarie Holm Siden 18 Feb 2019Direktør
Produktionsenheder
1Annemarie Holm Holding ApS
P-nr. 1024424827
Myntevej 22, 5270 Odense N
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.185.461 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -466.430 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.690.189 DKK | 371.822 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.274.392 DKK | 280.346 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 1.341.397 DKK | 295.086 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Annemarie Holm Holding ApS (CVR 40274197)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver via, besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.