Anni Lu ApS
CVR 37 83 54 63 · Nivå · Engroshandel med ure og smykker · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Anni Lu ApS har CVR-nummer 37835463. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med ure og smykker (branchekode 464800). Adresse: Gammel Strandvej 18, 2990 Nivå. Stiftet: 28. juni 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 8.577.830 kr., årets resultat 2.642.668 kr., egenkapital 7.094.048 kr., aktiver i alt 11.944.960 kr. Soliditetsgraden på 59,4 % er højere end hos 61 % af de 161 virksomheder i branchen «Engroshandel med ure og smykker», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.642.668 kr. er højere end hos 94 % af de 161 virksomheder i branchen «Engroshandel med ure og smykker», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 31 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Anni Lu ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med ure og smykker (464800)
- Adresse
- Gammel Strandvej 18, 2990 Nivå
- Kommune
- FREDENSBORG
- Antal ansatte
-
7
2016 2018
- Telefon
- 21638733
- mail@annilu.dk
- Hjemmeside
- annilu.dk
- Stiftet
- 28 Jun 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fremstilling af smykker i ædle metaller og relaterede produkter samt anden tilknyttet virksomhed efter direktionens beslutning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-11-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37835463 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gammel Strandvej 18, 2990 Nivå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: annilu.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://annilu.dk
- https://www.facebook.com/annilujewelry Sociale medier
- https://www.instagram.com/_anni_lu_/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (14. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
37,3%
▲ 27,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,45
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
59,4%
▼ 9,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
185,5%
▲ 185,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
161 virksomheder i «Engroshandel med ure og smykker»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 8.577.830 | 6.533.312 | 8.018.270 | 7.987.388 | 9.926.496 |
| Resultat før skat | 3.388.850 | 1.187.447 | 2.769.641 | 2.789.118 | 4.478.719 |
| Årets resultat | 2.642.668 | 925.472 | 2.157.242 | 2.172.808 | 3.493.135 |
| Egenkapital | 7.094.048 | 9.451.379 | 8.525.910 | 6.368.668 | 11.195.860 |
| Aktiver i alt | 11.944.960 | 13.692.407 | 13.661.186 | 12.774.202 | 13.422.015 |
| Omsætningsaktiver | 11.867.026 | 13.394.473 | 13.143.996 | 12.038.427 | — |
| Kortfristet gæld | 4.849.812 | 4.201.442 | 5.051.989 | 6.278.646 | — |
| Gæld i alt | 4.849.812 | 4.201.442 | 5.051.989 | 6.278.646 | 13.422.015 |
| Soliditetsgrad | 59.4% | 69% | 62.4% | 49.9% | 83.4% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 5 | 6 | 6 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Luella Holding ApS Siden 5 Nov 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Fie Rimmen Jensen Siden 3 Jul 2023Direktør
Produktionsenheder
1Anni Lu ApS
P-nr. 1021550945
Gammel Strandvej 18, 2990 Nivå
Engroshandel med ure og smykker (464800)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Luella Holding ApS (CVR 40000089)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ædle, metaller, tilknyttet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.