ANTECH INVEST A/S
CVR 89 78 89 19 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ANTECH INVEST A/S har CVR-nummer 89788919. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gothersgade 21, 1123 København K. Stiftet: 21. december 1981. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -204.045 kr., årets resultat -872.871 kr., egenkapital 16.419.373 kr., aktiver i alt 21.255.408 kr. Soliditetsgraden på 77,2 % er lavere end hos 61 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -872.871 kr. er lavere end hos 96 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ANTECH INVEST A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gothersgade 21, 1123 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
1
1997 2018
- Telefon
- 21842271
- Stiftet
- 21 Dec 1981
- Selskabskapital
- 210.000.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed og handel
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør, eller af formanden for bestyrelsen eller af to bestyrelsesmedlemmer
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2009-02-26
- Binavne
- COORDINATED CONTRACTS A/S
- Sekundære brancher
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK89788919 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300ICKMBX1IVVI624
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gothersgade 21, 1123 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5,3%
▲ 30,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
151,80
▲ 11,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
77,2%
▼ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
86,0%
▲ 86,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -204.045 | -139.251 | -159.027 | -134.884 | -80.157 |
| Resultat før skat | — | — | -12.886.085 | -2.742.274 | -8.078.807 |
| Årets resultat | -872.871 | -6.251.301 | -12.886.085 | -7.742.274 | -8.078.807 |
| Egenkapital | 16.419.373 | 17.292.244 | 23.543.545 | 36.429.630 | 44.171.904 |
| Aktiver i alt | 21.255.408 | 21.948.087 | 27.790.002 | 36.466.581 | 44.259.095 |
| Omsætningsaktiver | 4.953.398 | 5.201.323 | 5.639.635 | 10.223.095 | 11.236.570 |
| Kortfristet gæld | 32.632 | 37.186 | 4.246.457 | 36.951 | 79.191 |
| Gæld i alt | 4.836.035 | 4.655.843 | 4.246.457 | 36.951 | 79.191 |
| Soliditetsgrad | 77.2% | 78.8% | 84.7% | 99.9% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Holdingselskabet af 23. oktober 2020 ApS Siden 4 Nov 2020100% Ejer
Ledelse
4-
Anders Raft Siden 1 Feb 2025Bestyrelsesmedlem
-
Ole Raft Siden 31 Dec 2003Bestyrelsesmedlem
-
Ole Raft Siden 31 Dec 2003Adm. dir.
-
Carrinna Raft Siden 1 Feb 2025Formand
Produktionsenheder
1ANTECH INVEST A/S
P-nr. 1002826713
Gothersgade 21, 1123 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | -5.000 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Holdingselskabet af 23. oktober 2020 ApS (CVR 41785659)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.