Aplauras 4 Holding ApS
CVR 39 18 36 09 · Haslev · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Aplauras 4 Holding ApS har CVR-nummer 39183609. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Troelstrup Ege 4, 4690 Haslev. Stiftet: 13. oktober 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.140 kr., årets resultat -9.470 kr., egenkapital 1.264.503 kr., aktiver i alt 1.273.643 kr. Soliditetsgraden på 99,3 % er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -9.470 kr. er lavere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Aplauras 4 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Troelstrup Ege 4, 4690 Haslev
- Kommune
- FAXE
- Stiftet
- 13 Oct 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab samt at forestå investerings- og finansieringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-10-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39183609 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 6367004VJOF4W8HBOU56
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Troelstrup Ege 4, 4690 Haslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,7%
▼ 11,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
139,35
▲ 139,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,3%
▲ 2,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-106,2%
▼ 106,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.140 | -9.809 | -7.074 | -7.150 | -6.376 |
| Resultat før skat | -9.470 | 196.536 | 128.260 | -174.447 | 235.279 |
| Årets resultat | -9.470 | 153.151 | 99.457 | -135.729 | 183.681 |
| Egenkapital | 1.264.503 | 1.408.973 | 1.283.822 | 1.206.366 | 1.362.095 |
| Aktiver i alt | 1.273.643 | 1.451.643 | 1.292.268 | 1.217.633 | 1.387.744 |
| Omsætningsaktiver | 1.273.643 | 4.663 | 18.870 | — | — |
| Kortfristet gæld | 9.140 | 42.670 | 8.446 | 11.267 | 25.649 |
| Gæld i alt | 9.140 | 42.670 | 8.446 | 11.267 | 25.649 |
| Soliditetsgrad | 99.3% | 97.1% | 99.3% | 99.1% | 98.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Stefan Wiwe Laursen Siden 13 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Stefan Wiwe Laursen Siden 13 Oct 2017Direktør
Produktionsenheder
1Aplauras 4 Holding ApS
P-nr. 1023166034
Troelstrup Ege 4, 4690 Haslev
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 150.558 DKK | 33.110 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -175.990 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 87.678 DKK | 19.272 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -146.935 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Aplauras 4 Holding ApS (CVR 39183609)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forestå, finansieringsvirksomhed, virke.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.