Aplauras 43 Holding ApS
CVR 39 18 31 29 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Aplauras 43 Holding ApS har CVR-nummer 39183129. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Smaragdvej 9, 9. th, 7100 Vejle. Stiftet: 13. oktober 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -55.837 kr., årets resultat 6.687.762 kr., egenkapital 110.946.784 kr., aktiver i alt 112.809.449 kr. Soliditetsgraden på 98,3 % er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 6.687.762 kr. er højere end hos 96 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Aplauras 43 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Smaragdvej 9, 9. th, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 13 Oct 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab samt at forestå investerings- og finansieringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-10-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39183129 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500BX9K1NZPYI5T72
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Smaragdvej 9, 9. th, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,0%
▼ 4,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
15,54
▲ 5,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,3%
▲ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-38,2%
▼ 38,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -55.837 | -42.666 | -28.437 | -25.600 | -9.272 |
| Resultat før skat | 8.570.016 | 13.876.332 | 8.709.120 | -10.441.029 | 13.588.180 |
| Årets resultat | 6.687.762 | 10.814.440 | 6.780.915 | -8.128.852 | 10.606.990 |
| Egenkapital | 110.946.784 | 104.259.022 | 93.444.582 | 86.663.666 | 94.792.518 |
| Aktiver i alt | 112.809.449 | 106.896.439 | 93.529.885 | 86.906.438 | 95.805.254 |
| Omsætningsaktiver | 28.954.249 | 26.222.391 | 22.533.632 | — | — |
| Kortfristet gæld | 1.862.665 | 2.637.417 | 85.303 | 242.772 | 1.012.736 |
| Gæld i alt | 1.862.665 | 2.637.417 | 85.303 | 242.772 | 1.012.736 |
| Soliditetsgrad | 98.3% | 97.5% | 99.9% | 99.7% | 98.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Stefan Iversen Siden 13 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Stefan Iversen Siden 13 Oct 2017Direktør
Produktionsenheder
1Aplauras 43 Holding ApS
P-nr. 1023165593
Smaragdvej 9, 9. th, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.028.678 DKK | 2.645.487 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -10.509.895 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 4.570.711 DKK | 1.005.554 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -9.122.175 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Aplauras 43 Holding ApS (CVR 39183129)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forestå, finansieringsvirksomhed, virke.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.