ApS SMBK Nr. 1814
CVR 12 93 76 44 · Sønder Felding · Anlæg af ledningsnet til væsker · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ApS SMBK Nr. 1814 har CVR-nummer 12937644. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anlæg af ledningsnet til væsker (branchekode 422100). Adresse: Fabriksvej 2, 7280 Sønder Felding. Stiftet: 1. april 1989. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. april 2025 – 31. marts 2026): bruttofortjeneste -5.565 kr., årets resultat -7.451 kr., egenkapital 311.777 kr., aktiver i alt 820.229 kr. Soliditetsgraden på 38,0 % er lavere end hos 60 % af de 456 virksomheder i branchen «Anlæg af ledningsnet til væsker», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.451 kr. er lavere end hos 76 % af de 456 virksomheder i branchen «Anlæg af ledningsnet til væsker», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ApS SMBK Nr. 1814? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anlæg af ledningsnet til væsker (422100)
- Adresse
- Fabriksvej 2, 7280 Sønder Felding
- Kommune
- HERNING
- 1814@jutlandia.com
- Stiftet
- 1 Apr 1989
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- handels-, produktions- og servicevirksomhed samt at eje og udleje ejendomme og drive anden relevant virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-03-31
- Binavne
- ENDELAVE ENTREPRENØRFORRETNING ApS ENDELAVE FLYTERIA ApS ENDELAVE FLYVEPLADS SYD ApS ENDELAVE FRITTEJAGT ApS ENDELAVE LUFTFART ApS ENDELAVE RØGERI ApS Gunnar Gylling ApS LISSI'S ØSTERSHATTE ApS SØNDERGÅRD, ENDELAVE ApS VESTERVANG, ENDELAVE ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK12937644 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fabriksvej 2, 7280 Sønder Felding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,4%
▼ 4,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,61
▼ 70,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
38,0%
▼ 60,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-135,3%
▼ 135,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
456 virksomheder i «Anlæg af ledningsnet til væsker»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.565 | -14.792 | -5.423 | -22.897 | 787.507 |
| Resultat før skat | -9.553 | 27.076 | 26.646 | -29.134 | 671.274 |
| Årets resultat | -7.451 | 21.119 | 24.710 | -29.134 | 465.010 |
| Egenkapital | 311.777 | 919.228 | 898.109 | 873.399 | 902.533 |
| Aktiver i alt | 820.229 | 932.148 | 905.345 | 879.762 | 974.196 |
| Omsætningsaktiver | 820.229 | 932.148 | 905.345 | 879.762 | 974.196 |
| Kortfristet gæld | 508.452 | 12.920 | 7.236 | 6.363 | 71.663 |
| Gæld i alt | 508.452 | 12.920 | 7.236 | 6.363 | 71.663 |
| Soliditetsgrad | 38% | 98.6% | 99.2% | 99.3% | 92.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
A-SELSKABET ApS Siden 1 Apr 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Bennedsen Siden 3 Jan 2011Direktør
Produktionsenheder
1ApS SMBK Nr. 1814
P-nr. 1000471135
Fabriksvej 2, 7280 Sønder Felding
Anlæg af ledningsnet til væsker (422100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: A-SELSKABET ApS (CVR 18711206)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver relevant, væsker, ledningsnet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.