Arco Invest ApS
CVR 43 26 33 74 · Ålsgårde · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Arco Invest ApS har CVR-nummer 43263374. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Freysvej 4, 3140 Ålsgårde. Stiftet: 12. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. april 2025 – 31. marts 2026): bruttofortjeneste -3.702 kr., årets resultat -3.438 kr., egenkapital 74.754 kr., aktiver i alt 74.754 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -3.438 kr. er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Arco Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Freysvej 4, 3140 Ålsgårde
- Kommune
- HELSINGØR
- Telefon
- 25126672
- molhave@gmail.com
- Stiftet
- 12 May 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i andre selskaber, foretage investeringer samt andre aktiviteter, som er i naturlig tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43263374 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Freysvej 4, 3140 Ålsgårde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,6%
▼ 3,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-168,6%
▼ 168,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.702 | -2 | -5.631 | 57.598 |
| Resultat før skat | -3.701 | -1.280 | -5.461 | 57.583 |
| Årets resultat | -3.438 | -1.280 | -5.461 | 44.933 |
| Egenkapital | 74.754 | 78.192 | 79.472 | 84.933 |
| Aktiver i alt | 74.754 | 78.192 | 79.472 | 111.983 |
| Omsætningsaktiver | 62.754 | 66.192 | 67.472 | 99.983 |
| Kortfristet gæld | — | — | 0 | 27.050 |
| Gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 27.050 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 75.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kristian Speranza Mølhave Siden 12 May 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Kristian Speranza Mølhave Siden 12 May 2022Direktør
Produktionsenheder
1Arco Invest ApS
P-nr. 1028254152
Freysvej 4, 3140 Ålsgårde
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.461 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 57.583 DKK | 12.650 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Arco Invest ApS (CVR 43263374)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver naturlig, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.