Arrow Holding CPH ApS
CVR 36 89 14 16 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Arrow Holding CPH ApS har CVR-nummer 36891416. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ny Adelgade 5A, 3., 1104 København K. Stiftet: 1. maj 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.250 kr., årets resultat -172.728 kr., egenkapital 8.549.329 kr., aktiver i alt 10.714.598 kr. Soliditetsgraden på 79,8 % er lavere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -172.728 kr. er lavere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Arrow Holding CPH ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ny Adelgade 5A, 3., 1104 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 1 May 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- drift af holdingvirksomhed og dermed beslægtet aktivitet
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-03-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36891416 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ny Adelgade 5A, 3., 1104 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,0%
▼ 45,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,93
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
79,8%
▼ 3,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-104,6%
▼ 104,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.250 | -10.756 | -3.125 | -3.125 | -3.125 |
| Resultat før skat | -172.728 | 3.744.981 | 523.940 | 83.327 | 119.626 |
| Årets resultat | -172.728 | 3.748.479 | 525.707 | 85.040 | 121.293 |
| Egenkapital | 8.549.329 | 8.722.058 | 4.973.579 | 4.447.872 | 4.362.832 |
| Aktiver i alt | 10.714.598 | 10.509.070 | 6.403.486 | 5.769.972 | 5.631.270 |
| Omsætningsaktiver | 2.008.280 | 1.643.022 | 1.305.720 | 1.204.181 | 1.156.592 |
| Kortfristet gæld | 2.165.269 | 1.787.012 | 1.429.907 | 1.322.100 | 1.268.438 |
| Gæld i alt | 2.165.269 | 1.787.012 | 1.429.907 | 1.322.100 | 1.268.438 |
| Soliditetsgrad | 79.8% | 83% | 77.7% | 77.1% | 77.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Pangea Group ApS Siden 14 Mar 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Ulrich Hans Alfred Gønner Raysse Siden 1 May 2015Direktør
Produktionsenheder
1Arrow Holding CPH ApS
P-nr. 1020393803
Ny Adelgade 5A, 3., 1104 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Pangea Group ApS (CVR 37317659)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingvirksomhed, aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.