ArthaScope Tank P/S
CVR 45 25 44 29 · Hellerup · Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. · Kommanditaktieselskab/Partnerselskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
ArthaScope Tank P/S har CVR-nummer 45254429. Virksomhedsform: Kommanditaktieselskab/Partnerselskab. Branche: Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. (branchekode 289900). Adresse: Strandvejen 58, 3., 2900 Hellerup. Stiftet: 5. december 2024. Status: ophørt 28. august 2026. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): egenkapital 703.682 kr., aktiver i alt 1.471.988 kr. Soliditetsgraden på 47,8 % er højere end hos 57 % af de 342 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ArthaScope Tank P/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. (289900)
- Adresse
- Strandvejen 58, 3., 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 5 Dec 2024
- Ophørt
- 28 Aug 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK45254429 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandvejen 58, 3., 2900 Hellerup
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
1,92
▼ 180,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
47,8%
▼ 51,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
342 virksomheder i «Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | — | — |
| Resultat før skat | — | — |
| Årets resultat | — | — |
| Egenkapital | 703.682 | 60.529.416 |
| Aktiver i alt | 1.471.988 | 60.862.333 |
| Omsætningsaktiver | 1.471.988 | 60.862.333 |
| Kortfristet gæld | 768.306 | 332.917 |
| Gæld i alt | 768.306 | 332.917 |
| Soliditetsgrad | 47.8% | 99.5% |
| Ansatte (gns.) | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Ændringshistorik
-
Status ændret
19 Sep 2026UNDERFRIVILLIGLIKVIDATION → OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver specielle, maskiner.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms