Artibus ApS
CVR 42 31 59 23 · Værløse · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Artibus ApS har CVR-nummer 42315923. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Walgerholm 1, 3500 Værløse. Stiftet: 15. april 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 5. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.213.436 kr., årets resultat -102.801 kr., egenkapital -1.350.289 kr., aktiver i alt 3.352.822 kr. Soliditetsgraden på -40,3 % er lavere end hos 92 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -102.801 kr. er lavere end hos 85 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 79 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Artibus ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Walgerholm 1, 3500 Værløse
- Kommune
- FURESØ
- Antal ansatte
- 5
- Telefon
- 25231484
- Jh@m-office.dk
- Stiftet
- 15 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Renovering af ejendomme samt nyt byggeri
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-04-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42315923 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Walgerholm 1, 3500 Værløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,71
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-40,3%
▲ 44,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
89,7%
▲ 89,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.213.436 | 1.238.403 | 2.488.963 | 2.502.260 | 991.441 |
| Resultat før skat | -175.206 | -1.233.454 | -7.756 | -183.700 | -178.664 |
| Årets resultat | -102.801 | -997.179 | -7.018 | -144.028 | -139.262 |
| Egenkapital | -1.350.289 | -1.247.488 | -250.309 | -243.291 | -99.262 |
| Aktiver i alt | 3.352.822 | 1.463.549 | 1.363.292 | 918.084 | 1.499.478 |
| Omsætningsaktiver | 3.337.050 | 1.463.549 | 1.361.109 | 910.663 | 1.486.818 |
| Kortfristet gæld | 4.703.111 | 2.711.037 | 1.613.601 | 1.161.375 | 1.598.740 |
| Gæld i alt | 4.703.111 | 2.711.037 | 1.613.601 | 1.161.375 | 1.598.740 |
| Soliditetsgrad | -40.3% | -85.2% | -18.4% | -26.5% | -6.6% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 6 | 6 | 6 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SØLOAMCI HOLDING ApS Siden 15 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Hass Siden 15 Apr 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Artibus ApS
P-nr. 1027063124
Walgerholm 1, 3500 Værløse
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SØLOAMCI HOLDING ApS (CVR 32152341)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver nyt, renovering, byggeri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.