ASH INVEST ApS
CVR 32 93 43 90 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ASH INVEST ApS har CVR-nummer 32934390. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tavlundvej 6, 7400 Herning. Stiftet: 18. maj 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juni 2025 – 31. maj 2026): bruttofortjeneste -9.432 kr., årets resultat 1.642.020 kr., egenkapital 46.476.713 kr., aktiver i alt 46.517.565 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.642.020 kr. er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ASH INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tavlundvej 6, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 18 May 2010
- Selskabskapital
- 194.658 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i helt eller delvist ejede datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-09-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32934390 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845002F957CFABLDC56
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tavlundvej 6, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,5%
▼ 1,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
160,56
▲ 3,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-31,4%
▼ 31,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.432 | -6.002 | -7.503 | -29.231 | -2.428 |
| Resultat før skat | 1.691.578 | 2.433.503 | 2.915.265 | 5.102.298 | 4.519.113 |
| Årets resultat | 1.642.020 | 2.392.605 | 2.871.793 | 5.064.612 | 4.507.783 |
| Egenkapital | 46.476.713 | 45.331.209 | 44.784.459 | 42.345.182 | 25.267.744 |
| Aktiver i alt | 46.517.565 | 45.366.107 | 44.823.931 | 42.407.978 | 25.288.437 |
| Omsætningsaktiver | 6.559.011 | 5.478.019 | 7.138.119 | 7.007.573 | 7.689.389 |
| Kortfristet gæld | 40.852 | 34.898 | 39.472 | 62.796 | 20.693 |
| Gæld i alt | 40.852 | 34.898 | 39.472 | 62.796 | 20.693 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 99.9% | 99.9% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Allan Spanggaard Helms Siden 18 May 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Allan Spanggaard Helms Siden 18 May 2010Direktør
Produktionsenheder
1ASH INVEST ApS
P-nr. 1016060212
Tavlundvej 6, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 197.615 DKK | 43.472 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 198.919 DKK | 43.758 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 114.682 DKK | 25.212 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 125.844 DKK | 27.676 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 99.551 DKK | 21.890 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ASH INVEST ApS (CVR 32934390)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.