A´SIGN A/S
CVR 26 99 49 42 · Kastrup · Anden trykning · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
A´SIGN A/S har CVR-nummer 26994942. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Anden trykning (branchekode 181200). Adresse: Kirstinehøj 61, 2770 Kastrup. Stiftet: 1. januar 2004. Status: aktiv. Antal ansatte: 10. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.489.197 kr., årets resultat 41.177 kr., egenkapital 459.331 kr., aktiver i alt 2.196.473 kr. Soliditetsgraden på 20,9 % er lavere end hos 78 % af de 268 virksomheder i branchen «Anden trykning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 41.177 kr. er højere end hos 51 % af de 268 virksomheder i branchen «Anden trykning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 8 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som A´SIGN A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden trykning (181200)
- Adresse
- Kirstinehøj 61, 2770 Kastrup
- Kommune
- TÅRNBY
- Antal ansatte
-
10
2004 2018
- Telefon
- 32508280
- Stiftet
- 1 Jan 2004
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- handel indenfor reklamebranchen
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2004-02-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26994942 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kirstinehøj 61, 2770 Kastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: asign.dk Hjemmeside https://a-sign.dk/
- https://www.facebook.com/asignskilteogreklamer/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (21. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
9,0%
▼ 72,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,09
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
20,9%
▲ 4,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-87,9%
▼ 87,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
268 virksomheder i «Anden trykning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.489.197 | 4.870.146 | 4.303.205 | 4.580.718 | 3.998.184 |
| Resultat før skat | 41.380 | 470.222 | -154.812 | 809.261 | 555.275 |
| Årets resultat | 41.177 | 341.568 | -121.515 | 613.683 | 420.994 |
| Egenkapital | 459.331 | 418.154 | 76.585 | 198.100 | -415.583 |
| Aktiver i alt | 2.196.473 | 2.558.179 | 2.198.091 | 2.526.527 | 2.533.308 |
| Omsætningsaktiver | 1.853.945 | 2.176.988 | 1.747.553 | 2.076.198 | 2.020.979 |
| Kortfristet gæld | 1.695.924 | 2.100.392 | 2.085.579 | 2.328.427 | 2.796.777 |
| Gæld i alt | 1.737.142 | 2.140.025 | 2.121.506 | 2.328.427 | 2.944.935 |
| Soliditetsgrad | 20.9% | 16.3% | 3.5% | 7.8% | -16.4% |
| Ansatte (gns.) | 8 | 8 | 13 | 8 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
GITTE MALLING HOLDING ApS Siden 11 Jul 2005100% Ejer
Ledelse
4-
Gitte Anja Malling Siden 4 Feb 2004Bestyrelsesmedlem
-
Gitte Anja Malling Siden 4 Feb 2004Direktør
-
Peter Scharling Siden 31 May 2018Formand
-
Philip Malling Nielsen Siden 1 Mar 2021Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1A´SIGN A/S
P-nr. 1010287096
Kirstinehøj 61, 2770 Kastrup
Anden trykning (181200)
👥 10 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: GITTE MALLING HOLDING ApS (CVR 28968124)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver reklamebranchen, trykning, indenfor.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.