Assemble AMS Holding ApS
CVR 42 92 89 76 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Assemble AMS Holding ApS har CVR-nummer 42928976. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Valeursvej 12, 2900 Hellerup. Stiftet: 23. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.558 kr., årets resultat 4.028.344 kr., egenkapital 10.118.571 kr., aktiver i alt 16.406.253 kr. Soliditetsgraden på 61,7 % er lavere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.028.344 kr. er højere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Assemble AMS Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Valeursvej 12, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 23 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- kapitalanbringelse i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-12-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42928976 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Valeursvej 12, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,8%
▼ 22,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
61,7%
▲ 13,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
4,9%
▲ 4,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.558 | -8.125 | -1.000 | -5.670 |
| Resultat før skat | 3.967.616 | 3.782.837 | 1.487.480 | 778.475 |
| Årets resultat | 4.028.344 | 3.840.230 | 1.524.616 | 815.391 |
| Egenkapital | 10.118.571 | 6.157.727 | 2.378.497 | 853.881 |
| Aktiver i alt | 16.406.253 | 12.638.637 | 6.613.875 | 4.957.412 |
| Omsætningsaktiver | 62.271 | 58.319 | 492.272 | 172.056 |
| Kortfristet gæld | 6.287.682 | 6.480.910 | 4.235.378 | 5.000 |
| Gæld i alt | 6.287.682 | 6.480.910 | 4.235.378 | 4.103.531 |
| Soliditetsgrad | 61.7% | 48.7% | 36% | 17.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Alexander Morten Fogh Svendsen Siden 30 Dec 202190% Ejer
-
Assemble Group ApS Siden 30 Dec 20210% Ejer
Ledelse
1-
Alexander Morten Fogh Svendsen Siden 12 Jul 2024Direktør
Produktionsenheder
1Assemble AMS Holding ApS
P-nr. 1027841739
Valeursvej 12, 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Assemble Group ApS (CVR 30070550)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalanbringelse, kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.