Astralis Management ApS
CVR 39 99 09 70 · København V · Sportsaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Astralis Management ApS har CVR-nummer 39990970. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Sportsaktiviteter i.a.n. (branchekode 931900). Adresse: Vester Farimagsgade 1, 6., 1606 København V. Stiftet: 30. oktober 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 5.626.168 kr., årets resultat -1.436.794 kr., egenkapital 2.776.136 kr., aktiver i alt 11.345.806 kr. Soliditetsgraden på 24,5 % er højere end hos 51 % af de 321 virksomheder i branchen «Sportsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.436.794 kr. er lavere end hos 94 % af de 321 virksomheder i branchen «Sportsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 89 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Astralis Management ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Sportsaktiviteter i.a.n. (931900)
- Adresse
- Vester Farimagsgade 1, 6., 1606 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 3
- finance@astralis.gg
- Hjemmeside
- www.astralis.gg
- Stiftet
- 30 Oct 2018
- Selskabskapital
- 50.761 DKK
- Formål
- professionel e-sport og dermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-09-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39990970 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vester Farimagsgade 1, 6., 1606 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-51,8%
▲ 607,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,36
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
24,5%
▼ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
94,8%
▲ 94,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
321 virksomheder i «Sportsaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 21.139.000 | 42.705.000 | 48.287.000 | 29.489 |
| Bruttoresultat | 5.626.168 | 49.385.000 | 23.270.000 | 19.921.000 | 19.717 |
| Resultat før skat | -1.436.794 | -28.103.000 | -65.099.000 | -25.000 | 6.831 |
| Årets resultat | -1.436.794 | -27.759.000 | -65.230.000 | -686.000 | 6.725 |
| Egenkapital | 2.776.136 | 4.212.000 | -61.523.000 | 6.374.000 | 7.060 |
| Aktiver i alt | 11.345.806 | 16.161.000 | 113.789.000 | 170.080.000 | 147.096 |
| Omsætningsaktiver | 3.097.069 | 3.918.000 | 11.263.000 | 25.501.000 | 111.299 |
| Kortfristet gæld | 8.569.670 | 11.949.000 | 175.312.000 | 163.706.000 | 140.036 |
| Gæld i alt | 8.569.670 | 11.949.000 | 175.312.000 | 163.706.000 | 140.036 |
| Soliditetsgrad | 24.5% | 26.1% | -54.1% | 3.7% | 4.8% |
| Ansatte (gns.) | 12 | 24 | 24 | 25 | 21 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Fusion Esports Group 1 ApS Siden 5 Sep 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Jakob Lund Kristensen Siden 9 Sep 2025Adm. dir.
Produktionsenheder
1Astralis Management ApS
P-nr. 1024096161
Vester Farimagsgade 1, 6., 1606 København V
Sportsaktiviteter i.a.n. (931900)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: A-star Holding A/S (CVR 40694072)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver professionel, sportsaktiviteter, sport.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.