AT2 ApS
CVR 29 42 75 69 · Brande · Anden finansiel formidling i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
AT2 ApS har CVR-nummer 29427569. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990). Adresse: Industrivej 2, 7330 Brande. Stiftet: 10. marts 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -12.741 kr., årets resultat 314.385 kr., egenkapital 7.040.783 kr., aktiver i alt 11.355.457 kr. Soliditetsgraden på 62,0 % er lavere end hos 74 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 314.385 kr. er højere end hos 69 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som AT2 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Industrivej 2, 7330 Brande
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Stiftet
- 10 Mar 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- at drive finansiel virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2006-03-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29427569 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 2, 7330 Brande
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,5%
▼ 2,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,77
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
62,0%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-30,9%
▼ 30,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20981 virksomheder i «Anden finansiel formidling i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -12.741 | -4.355 | -3.805 | -3.805 | -3.805 |
| Resultat før skat | 403.075 | 601.336 | 880.338 | 2.113.716 | 645.834 |
| Årets resultat | 314.385 | 455.272 | 709.346 | 1.648.693 | 503.768 |
| Egenkapital | 7.040.783 | 6.726.398 | 6.271.126 | 5.561.780 | 3.913.087 |
| Aktiver i alt | 11.355.457 | 10.829.074 | 11.427.495 | 9.616.581 | 6.685.824 |
| Omsætningsaktiver | 6.746.017 | 5.779.223 | 6.090.658 | 3.780.147 | 688.246 |
| Kortfristet gæld | 3.818.421 | 3.621.347 | 4.658.059 | 3.502.555 | 2.218.124 |
| Gæld i alt | 3.818.421 | 3.621.347 | 11.427.495 | 9.616.581 | 6.685.824 |
| Soliditetsgrad | 62% | 62.1% | 54.9% | 57.8% | 58.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SVM GROUP ApS Siden 10 Mar 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Vesterager Madsen Siden 10 Mar 2006Direktør
Produktionsenheder
1AT2 ApS
P-nr. 1012153143
Industrivej 2, 7330 Brande
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SVM GROUP ApS (CVR 28151063)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.