ATTENTION HOLDING II ApS
CVR 25 26 97 72 · Nivå · Industrielt design og modedesign · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
ATTENTION HOLDING II ApS har CVR-nummer 25269772. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Industrielt design og modedesign (branchekode 741100). Adresse: Damgårdsvej 83, 2990 Nivå. Stiftet: 25. november 2013. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.374.460 kr., årets resultat 852.446 kr., egenkapital -743.242 kr., aktiver i alt 1.397.716 kr. Soliditetsgraden på -53,2 % er lavere end hos 80 % af de 809 virksomheder i branchen «Industrielt design og modedesign», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 852.446 kr. er højere end hos 91 % af de 809 virksomheder i branchen «Industrielt design og modedesign», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 24 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ATTENTION HOLDING II ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Industrielt design og modedesign (741100)
- Adresse
- Damgårdsvej 83, 2990 Nivå
- Kommune
- FREDENSBORG
- Stiftet
- 25 Nov 2013
- Selskabskapital
- 116.600 DKK
- Formål
- holdingvirksomhed, investering samt anden virksomhed i naturlig tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2015-12-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25269772 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Damgårdsvej 83, 2990 Nivå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,04
▼ 1,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-53,2%
▲ 82,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-3,7%
▼ 3,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
809 virksomheder i «Industrielt design og modedesign»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.374.460 | 1.108.533 | 1.204.538 | 1.285.000 | 134.269 |
| Resultat før skat | 852.446 | 885.133 | 933.123 | 1.280.673 | 130.636 |
| Årets resultat | 852.446 | 885.133 | 934.716 | 1.280.673 | 130.636 |
| Egenkapital | -743.242 | -1.595.688 | -2.480.821 | -3.415.537 | -4.696.209 |
| Aktiver i alt | 1.397.716 | 1.176.392 | 1.257.531 | 1.343.407 | 289.954 |
| Omsætningsaktiver | 906 | 42.009 | 63.333 | 43.407 | 19.217 |
| Kortfristet gæld | 22.750 | 22.400 | 17.550 | 47.575 | 217.669 |
| Gæld i alt | 2.140.958 | 2.772.080 | 3.738.352 | 4.758.944 | 4.986.163 |
| Soliditetsgrad | -53.2% | -135.6% | -197.3% | -254.2% | -1619.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
5-
DR. SAN HOLDING ApS Siden 17 Dec 201515% Ejer
-
HELOMA ApS Siden 15 Sep 201410% Ejer
-
JESPER KOLIND LASSEN HOLDING ApS Siden 15 Sep 201410% Ejer
-
ARCTURUS HOLDING ApS Siden 17 Dec 201520% Ejer
-
Vaktel AB Siden 17 Dec 201520% Ejer
Ledelse
4-
Henrik Jeppesen Siden 25 Nov 2013Adm. dir.
-
Jan Hammer Siden 23 Jan 2023Formand
-
Henrik Madsen Siden 25 Nov 2013Bestyrelsesmedlem
-
Johan Martin Pråme Siden 28 Dec 2018Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1ATTENTION HOLDING II ApS
P-nr. 1018938835
Damgårdsvej 83, 2990 Nivå
Industrielt design og modedesign (741100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -249.241 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -291.565 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -17.605 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 114.155 DKK | 25.102 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -17.850 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ATTENTION HOLDING II ApS (CVR 25269772)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver modedesign, industrielt, naturlig.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.