Aulum Kloak og Anlæg ApS
CVR 42 57 62 47 · Aulum · Forberedende byggepladsarbejder · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Aulum Kloak og Anlæg ApS har CVR-nummer 42576247. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Forberedende byggepladsarbejder (branchekode 431200). Adresse: Videbækvej 7, 7490 Aulum. Stiftet: 3. august 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 365.203 kr., årets resultat 22.690 kr., egenkapital 35.064 kr., aktiver i alt 347.889 kr. Soliditetsgraden på 10,1 % er lavere end hos 78 % af de 578 virksomheder i branchen «Forberedende byggepladsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 22.690 kr. er lavere end hos 58 % af de 578 virksomheder i branchen «Forberedende byggepladsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 9 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Aulum Kloak og Anlæg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Forberedende byggepladsarbejder (431200)
- Adresse
- Videbækvej 7, 7490 Aulum
- Kommune
- HERNING
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 3 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- kloak- og anlægsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-08-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42576247 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Videbækvej 7, 7490 Aulum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
64,7%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,11
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
10,1%
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
267,4%
▲ 267,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
578 virksomheder i «Forberedende byggepladsarbejder»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 365.203 | 333.868 | 365.961 | 340.272 |
| Resultat før skat | 29.160 | 7.956 | 60.073 | -101.135 |
| Årets resultat | 22.690 | 6.176 | 46.853 | -80.655 |
| Egenkapital | 35.064 | — | — | — |
| Aktiver i alt | 347.889 | — | — | — |
| Omsætningsaktiver | 347.889 | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 312.825 | — | — | — |
| Gæld i alt | 312.825 | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 10.1% | — | — | — |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Brian Tang Weinreich Andersen Siden 3 Aug 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Brian Tang Weinreich Andersen Siden 3 Aug 2021Direktør
Produktionsenheder
1Aulum Kloak og Anlæg ApS
P-nr. 1027411173
Videbækvej 7, 7490 Aulum
Forberedende byggepladsarbejder (431200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -93.090 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Aulum Kloak og Anlæg ApS (CVR 42576247)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kloak, anlægsvirksomhed, byggepladsarbejder.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.