AWA Moduler ApS
CVR 43 72 85 20 · Silkeborg · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
AWA Moduler ApS har CVR-nummer 43728520. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Hårup Østervej 19, 8600 Silkeborg. Stiftet: 19. december 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 663.987 kr., årets resultat 461.361 kr., egenkapital 438.896 kr., aktiver i alt 1.412.159 kr. Soliditetsgraden på 31,1 % er lavere end hos 58 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 461.361 kr. er højere end hos 84 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som AWA Moduler ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Hårup Østervej 19, 8600 Silkeborg
- Kommune
- SILKEBORG
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 25445242
- Stiftet
- 19 Dec 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- produktion og salg af moduler samt enhver aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-05-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43728520 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hårup Østervej 19, 8600 Silkeborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
105,1%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,67
▲ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
31,1%
▲ 1.117,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.616,0%
▲ 2.616,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 663.987 | -6.978 | 82.483 |
| Resultat før skat | 594.225 | -6.979 | -55.486 |
| Årets resultat | 461.361 | -18.337 | -44.128 |
| Egenkapital | 438.896 | -22.465 | -4.128 |
| Aktiver i alt | 1.412.159 | 2.067 | 46.716 |
| Omsætningsaktiver | 650.459 | 2.067 | 46.716 |
| Kortfristet gæld | 966.263 | 24.532 | 50.844 |
| Gæld i alt | 966.263 | 24.532 | 50.844 |
| Soliditetsgrad | 31.1% | -1086.8% | -8.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
RAMU HOLDING ApS Siden 19 Dec 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Dahlhus Urban Munck Siden 15 May 2025Direktør
Produktionsenheder
1AWA Moduler ApS
P-nr. 1028862357
Hårup Østervej 19, 8600 Silkeborg
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RAMU HOLDING ApS (CVR 43682571)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver moduler, aktivitet, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.