BAC SERVICE ApS
CVR 16 24 11 99 · Haslev · Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BAC SERVICE ApS har CVR-nummer 16241199. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf (branchekode 251100). Adresse: Lindeparken 3, 4690 Haslev. Stiftet: 1. juli 1992. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.947.256 kr., årets resultat 87.285 kr., egenkapital 626.983 kr., aktiver i alt 1.149.037 kr. Soliditetsgraden på 54,6 % er højere end hos 67 % af de 421 virksomheder i branchen «Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 87.285 kr. er lavere end hos 61 % af de 421 virksomheder i branchen «Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BAC SERVICE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf (251100)
- Adresse
- Lindeparken 3, 4690 Haslev
- Kommune
- FAXE
- Antal ansatte
-
4
1997 2018
- Telefon
- 70207612
- Stiftet
- 1 Jul 1992
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- service, produktion og at drive handel, og i anden naturlig forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-06-21
- Binavne
- BAC Marine Aps Grej-Universet Aps Wolner-Fishing Aps
- Sekundære brancher
- Detailhandel med sports- og fritidsudstyr (476310) Detailhandel med lystbåde og udstyr hertil (476330)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK16241199 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lindeparken 3, 4690 Haslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,9%
▼ 24,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,09
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,6%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-58,4%
▼ 58,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
421 virksomheder i «Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.947.256 | 2.066.326 | 1.920.857 | 751.993 | — |
| Resultat før skat | 74.367 | 162.819 | — | -633.120 | — |
| Årets resultat | 87.285 | 209.608 | 97.455 | -633.120 | — |
| Egenkapital | 626.983 | 539.699 | 330.090 | 232.635 | 865.755 |
| Aktiver i alt | 1.149.037 | 975.446 | 1.141.134 | 876.442 | 1.727.331 |
| Omsætningsaktiver | 1.093.026 | 921.353 | 1.091.425 | 806.705 | 1.677.086 |
| Kortfristet gæld | 522.054 | 435.747 | 811.044 | 643.807 | 861.576 |
| Gæld i alt | 522.054 | 435.747 | 811.044 | 643.807 | 861.576 |
| Soliditetsgrad | 54.6% | 55.3% | 28.9% | 26.5% | 50.1% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
STOFFER HOLDING HASLEV ApS Siden 9 Jun 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Stoffer Siden 19 Dec 2001Direktør
Produktionsenheder
1BAC SERVICE ApS
P-nr. 1001063230
Lindeparken 3, 4690 Haslev
Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf (251100)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STOFFER HOLDING HASLEV ApS (CVR 31487749)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver metalkonstruktioner, lystbåde, dele.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.