Bar´ Vinbar ApS
CVR 44 16 02 34 · Sønderborg · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Bar´ Vinbar ApS har CVR-nummer 44160234. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (branchekode 563020). Adresse: Perlegade 1, 6400 Sønderborg. Stiftet: 1. juli 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 10. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.707.059 kr., årets resultat 235.052 kr., egenkapital 259.073 kr., aktiver i alt 1.156.946 kr. Soliditetsgraden på 22,4 % er højere end hos 52 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 235.052 kr. er højere end hos 81 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Bar´ Vinbar ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
- Adresse
- Perlegade 1, 6400 Sønderborg
- Kommune
- SØNDERBORG
- Antal ansatte
- 10
- Stiftet
- 1 Jul 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- bar- og restaurationsvirksomhed, samt direkte eller indirekte at drive anden virksomhed, der er forbunden hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44160234 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Perlegade 1, 6400 Sønderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
90,7%
▲ 119,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,65
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
22,4%
▲ 19,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.756,3%
▲ 2.756,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1170 virksomheder i «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.707.059 | 1.151.110 |
| Resultat før skat | 305.518 | -8.939 |
| Årets resultat | 235.052 | -8.849 |
| Egenkapital | 259.073 | 31.151 |
| Aktiver i alt | 1.156.946 | 993.714 |
| Omsætningsaktiver | 586.343 | 285.495 |
| Kortfristet gæld | 897.873 | 962.563 |
| Gæld i alt | 897.873 | 962.563 |
| Soliditetsgrad | 22.4% | 3.1% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
John Hansen Siden 1 Jul 202350% Ejer
-
Louis Hansen Siden 1 Jul 202350% Ejer
Ledelse
1-
Louis Hansen Siden 1 Jul 2023Direktør
Produktionsenheder
1Bar´ Vinbar ApS
P-nr. 1029449518
Perlegade 1, 6400 Sønderborg
Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
👥 10 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -181 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Bar´ Vinbar ApS (CVR 44160234)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bar, restaurationsvirksomhed, udskænkning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.