Barnholdt Mahony ApS
CVR 38 75 40 76 · København K · Drift af frisør- og barbersaloner · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Barnholdt Mahony ApS har CVR-nummer 38754076. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Drift af frisør- og barbersaloner (branchekode 962100). Adresse: Bredgade 4, 2. tv, 1260 København K. Stiftet: 29. juni 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.352.715 kr., årets resultat 1.283.725 kr., egenkapital 4.478.122 kr., aktiver i alt 5.101.275 kr. Soliditetsgraden på 87,8 % er højere end hos 95 % af de 894 virksomheder i branchen «Drift af frisør- og barbersaloner», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.283.725 kr. er højere end hos 100 % af de 894 virksomheder i branchen «Drift af frisør- og barbersaloner», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 58 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Barnholdt Mahony ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Drift af frisør- og barbersaloner (962100)
- Adresse
- Bredgade 4, 2. tv, 1260 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
4
2017 2018
- Stiftet
- 29 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- frisør studio samt distribution af produkter inden for hårpleje
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-06-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38754076 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bredgade 4, 2. tv, 1260 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
28,7%
▲ 22,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,97
▼ 2,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,8%
▼ 2,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
185,5%
▲ 185,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
894 virksomheder i «Drift af frisør- og barbersaloner»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.352.715 | 2.127.534 | 2.409.416 | 2.654.845 | 3.356.911 |
| Resultat før skat | 1.776.332 | 722.070 | 800.353 | 853.516 | 1.780.961 |
| Årets resultat | 1.283.725 | 449.628 | 590.901 | 590.845 | 1.332.901 |
| Egenkapital | 4.478.122 | 6.694.397 | 6.644.768 | 6.053.867 | 5.463.022 |
| Aktiver i alt | 5.101.275 | 7.398.335 | 7.469.206 | 7.322.827 | 7.551.051 |
| Omsætningsaktiver | 4.963.701 | 7.254.239 | 7.318.588 | 7.089.404 | 7.188.208 |
| Kortfristet gæld | 623.153 | 703.938 | 824.438 | 1.258.136 | 2.075.458 |
| Gæld i alt | 623.153 | 703.938 | 824.438 | 1.258.136 | 2.075.458 |
| Soliditetsgrad | 87.8% | 90.5% | 89% | 82.7% | 72.3% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Barnholdt Mahony Holding ApS Siden 25 Jun 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Lotte Barnholdt Mahony Siden 29 Jun 2017Direktør
Produktionsenheder
1Barnholdt Mahony ApS
P-nr. 1022591378
Bredgade 4, 2. tv, 1260 København K
Drift af frisør- og barbersaloner (962100)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Barnholdt Mahony Holding ApS (CVR 39693569)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hårpleje, studio, distribution.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.