Barut Group ApS
CVR 40 49 71 61 · Hørning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Barut Group ApS har CVR-nummer 40497161. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nydamsvej 1, 8362 Hørning. Stiftet: 1. maj 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -26.938 kr., årets resultat -406.268 kr., egenkapital 252.887 kr., aktiver i alt 8.719.595 kr. Soliditetsgraden på 2,9 % er lavere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -406.268 kr. er lavere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Barut Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nydamsvej 1, 8362 Hørning
- Kommune
- SKANDERBORG
- Telefon
- 28782026
- ib@barutren.dk
- Stiftet
- 1 May 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-11-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40497161 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nydamsvej 1, 8362 Hørning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-160,7%
▼ 133,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,51
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
2,9%
▼ 3,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-129,4%
▼ 129,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -26.938 | -21.068 | -52.913 | -31.250 | -66.229 |
| Resultat før skat | -466.470 | -231.756 | -1.387.078 | -408.897 | 856.508 |
| Årets resultat | -406.268 | -177.107 | -1.334.022 | -360.776 | 863.023 |
| Egenkapital | 252.887 | 659.155 | 836.261 | 2.170.284 | 2.531.060 |
| Aktiver i alt | 8.719.595 | 10.237.228 | 9.879.943 | 10.839.005 | 10.346.672 |
| Omsætningsaktiver | 4.283.143 | 1.609.382 | 1.406.843 | 1.320.509 | 3.457.102 |
| Kortfristet gæld | 8.466.708 | 9.578.073 | 9.043.682 | 8.668.721 | 7.815.612 |
| Gæld i alt | 8.466.708 | 9.578.073 | 9.043.682 | 8.668.721 | 7.815.612 |
| Soliditetsgrad | 2.9% | 6.4% | 8.5% | 20% | 24.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ihsan Barut Siden 1 May 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Ihsan Barut Siden 1 May 2019Direktør
Produktionsenheder
1Barut Group ApS
P-nr. 1024677393
Nydamsvej 1, 8362 Hørning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.158.163 DKK | 254.782 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 659.961 DKK | 145.178 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 2.111.487 DKK | 464.508 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.526.044 DKK | 335.720 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 787.357 DKK | 173.206 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Barut Group ApS (CVR 40497161)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.