BAT Au2 ApS
CVR 38 02 18 69 · Bøvlingbjerg · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BAT Au2 ApS har CVR-nummer 38021869. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (branchekode 953190). Adresse: Tangsøgade 92B, 7650 Bøvlingbjerg. Stiftet: 19. september 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 11. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.236.257 kr., årets resultat 660.277 kr., egenkapital 3.307.723 kr., aktiver i alt 8.250.462 kr. Soliditetsgraden på 40,1 % er lavere end hos 55 % af de 1.939 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 660.277 kr. er højere end hos 83 % af de 1.939 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 10 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BAT Au2 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
- Adresse
- Tangsøgade 92B, 7650 Bøvlingbjerg
- Kommune
- LEMVIG
- Antal ansatte
-
11
2016 2018
- Telefon
- 97885577
- bat@get2net.dk
- Hjemmeside
- www.bat-au2mester.dk
- Stiftet
- 19 Sep 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- drift af autoværksted og tankanlæg, samt naturlige aktiviteter i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-06-08
- Sekundære brancher
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38021869 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tangsøgade 92B, 7650 Bøvlingbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.bat-au2mester.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://batau2.dk/
- https://www.facebook.com/414551978223368/posts/1091023103909582 Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (18. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,0%
▲ 6,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,66
▼ 2,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
40,1%
▼ 35,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
74,4%
▲ 74,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1939 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.236.257 | 2.939.604 | 2.847.239 | 2.341.243 | 2.590.987 |
| Resultat før skat | 846.544 | 495.530 | 558.094 | 300.415 | 837.174 |
| Årets resultat | 660.277 | 378.498 | 415.534 | 235.892 | 671.470 |
| Egenkapital | 3.307.723 | 2.782.446 | 2.525.948 | 2.110.413 | 1.874.521 |
| Aktiver i alt | 8.250.462 | 3.667.942 | 3.542.767 | 3.289.582 | 3.684.363 |
| Omsætningsaktiver | 1.589.553 | 2.135.808 | 1.937.417 | 1.718.736 | 1.980.794 |
| Kortfristet gæld | 2.407.571 | 653.648 | 765.269 | 792.593 | 1.235.130 |
| Gæld i alt | 4.904.424 | 885.496 | 1.016.819 | 1.179.169 | 1.809.842 |
| Soliditetsgrad | 40.1% | 75.9% | 71.3% | 64.2% | 50.9% |
| Ansatte (gns.) | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Leo Düring Jensen Siden 1 Apr 202050% Ejer
-
Lars Kamstrup Jepsen Siden 19 Sep 201650% Ejer
Ledelse
2-
Leo Düring Jensen Siden 1 Apr 2020Direktør
-
Lars Kamstrup Jepsen Siden 20 Sep 2016Direktør
Produktionsenheder
2BAT Au2 ApS
P-nr. 1021765453
Tangsøgade 92B, 7650 Bøvlingbjerg
Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
👥 12 ansatte
BAT AutoMester ApS Lemvig
P-nr. 1026064577
Storegade 50, 7620 Lemvig
Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
Miljøregulering
3 lokation(er)BAT AutoMester ApS Lemvig
Ringkøbingvej 12, 7620 Lemvig
Autoværksted
Autoværksteder er anlæg og aktiviteter for service, reparation, vask og overfladebehandling og autolakering af motorkøretøjer, der er omfattet af bekendtgørelse om miljøkrav i forbindelse med etablering og drift af autoværksteder m.v.
Tilsyn: Lemvig Kommune
BAT-AutoMester ApS
Tangsøgade 92B, 7650 Bøvlingbjerg
Autoværksted
Autoværksteder er anlæg og aktiviteter for service, reparation, vask og overfladebehandling og autolakering af motorkøretøjer, der er omfattet af bekendtgørelse om miljøkrav i forbindelse med etablering og drift af autoværksteder m.v.
Tilsyn: Lemvig Kommune
Q 8 Vesterbjerg
Storegade 50, 7620 Lemvig
Autoværksted
Autoværksteder er anlæg og aktiviteter for service, reparation, vask og overfladebehandling og autolakering af motorkøretøjer, der er omfattet af bekendtgørelse om miljøkrav i forbindelse med etablering og drift af autoværksteder m.v.
Tilsyn: Lemvig Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 582.353 DKK | 128.106 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 687.998 DKK | 151.338 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 475.741 DKK | 104.654 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 730.793 DKK | 160.754 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 331.475 DKK | 72.908 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BAT Au2 ApS (CVR 38021869)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tankanlæg, naturlige, autoværksted.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.