BB 89 INVEST ApS
CVR 31 48 96 44 · Støvring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BB 89 INVEST ApS har CVR-nummer 31489644. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bavnebakken 89, 9530 Støvring. Stiftet: 9. maj 2008. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -38.585 kr., årets resultat -68.944 kr., egenkapital 6.242.504 kr., aktiver i alt 6.263.985 kr. Soliditetsgraden på 99,7 % er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -68.944 kr. er lavere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BB 89 INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bavnebakken 89, 9530 Støvring
- Kommune
- REBILD
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 9 May 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- holdingvirksomhed bestående i investering i finansielle aktiver m.v
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2008-05-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31489644 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500L8ML6S6U7MUR08
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bavnebakken 89, 9530 Støvring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,1%
▼ 10,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
291,61
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,7%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-111,1%
▼ 111,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -38.585 | -42.600 | -60.577 | -165.314 | -13.943 |
| Resultat før skat | -65.388 | 624.584 | 753.164 | -1.532.471 | 5.609.966 |
| Årets resultat | -68.944 | 621.427 | 753.164 | -1.532.471 | 5.596.840 |
| Egenkapital | 6.242.504 | 6.446.449 | 5.947.022 | 5.311.658 | 7.144.129 |
| Aktiver i alt | 6.263.985 | 6.468.622 | 6.127.340 | 5.558.429 | 7.220.212 |
| Omsætningsaktiver | 6.263.985 | 6.468.622 | 6.127.340 | 5.558.429 | 7.220.212 |
| Kortfristet gæld | 21.481 | 22.173 | 180.318 | 246.771 | 76.083 |
| Gæld i alt | 21.481 | 22.173 | 180.318 | 246.771 | 76.083 |
| Soliditetsgrad | 99.7% | 99.7% | 97.1% | 95.6% | 98.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Pia Nielsen Siden 9 May 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Pia Nielsen Siden 9 May 2008Direktør
Produktionsenheder
1BB 89 INVEST ApS
P-nr. 1014491909
Bavnebakken 89, 9530 Støvring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.440.711 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 82.870 DKK | 18.216 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 1.018.967 DKK | 224.158 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BB 89 INVEST ApS (CVR 31489644)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bestående, holdingvirksomhed, aktiver.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.