BB Management 4 ApS
CVR 43 26 19 75 · Støvring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BB Management 4 ApS har CVR-nummer 43261975. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hulvejen 148, 9530 Støvring. Stiftet: 28. april 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -18.245 kr., årets resultat 447.045 kr., egenkapital 3.883.434 kr., aktiver i alt 3.987.026 kr. Soliditetsgraden på 97,4 % er højere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 447.045 kr. er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BB Management 4 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hulvejen 148, 9530 Støvring
- Kommune
- REBILD
- Telefon
- 21906699
- hensvejholding@gmail.com
- Stiftet
- 28 Apr 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt at drive investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-04-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43261975 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 98450059936FA0402C15
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hulvejen 148, 9530 Støvring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,5%
▲ 5,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
38,25
▼ 18,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,4%
▼ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
94,4%
▲ 94,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -18.245 | -21.837 | -8.390 | -782 |
| Resultat før skat | 571.731 | 300.716 | 518.567 | -26.599 |
| Årets resultat | 447.045 | 229.909 | 403.508 | -20.748 |
| Egenkapital | 3.883.434 | 3.721.389 | 3.613.480 | 3.327.772 |
| Aktiver i alt | 3.987.026 | 3.787.862 | 3.667.540 | 3.327.772 |
| Omsætningsaktiver | 3.962.595 | 3.758.756 | 3.667.540 | 3.327.772 |
| Kortfristet gæld | 103.592 | 66.473 | 54.060 | — |
| Gæld i alt | 103.592 | 66.473 | 54.060 | 0 |
| Soliditetsgrad | 97.4% | 98.2% | 98.5% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henrik Svejgaard Siden 28 Apr 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Svejgaard Siden 28 Apr 2022Direktør
Produktionsenheder
1BB Management 4 ApS
P-nr. 1028251773
Hulvejen 148, 9530 Støvring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 308.247 DKK | 67.804 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 496.499 DKK | 107.858 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -26.599 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BB Management 4 ApS (CVR 43261975)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.