B&C ApS
CVR 42 10 98 51 · Sønderborg · Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
B&C ApS har CVR-nummer 42109851. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n. (branchekode 329900). Adresse: Brigadevej 3, 6400 Sønderborg. Stiftet: 9. februar 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.526 kr., årets resultat -4.782 kr., egenkapital 3.235 kr., aktiver i alt 12.622 kr. Soliditetsgraden på 25,6 % er lavere end hos 61 % af de 158 virksomheder i branchen «Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.782 kr. er lavere end hos 54 % af de 158 virksomheder i branchen «Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som B&C ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n. (329900)
- Adresse
- Brigadevej 3, 6400 Sønderborg
- Kommune
- SØNDERBORG
- Stiftet
- 9 Feb 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og service
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-02-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42109851 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Brigadevej 3, 6400 Sønderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-147,8%
▼ 101,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,34
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
25,6%
▼ 16,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-28,1%
▼ 28,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
158 virksomheder i «Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.526 | 48.414 | 24.306 | 7.631 | -20.483 |
| Resultat før skat | -4.782 | -999 | -22.832 | 7.284 | -20.644 |
| Årets resultat | -4.782 | -3.732 | -14.890 | 7.284 | -20.644 |
| Egenkapital | 3.235 | 8.017 | 11.749 | 26.639 | 19.356 |
| Aktiver i alt | 12.622 | 19.061 | 18.015 | 31.762 | 23.559 |
| Omsætningsaktiver | 12.622 | 19.061 | 18.015 | 31.762 | 23.559 |
| Kortfristet gæld | 9.387 | 11.044 | 6.266 | 5.123 | 4.203 |
| Gæld i alt | 9.387 | 11.044 | 6.266 | 5.123 | 4.203 |
| Soliditetsgrad | 25.6% | 42.1% | 65.2% | 83.9% | 82.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TangTang Holding ApS Siden 9 Feb 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Mortensen Siden 9 Feb 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1B&C ApS
P-nr. 1026787218
Brigadevej 3, 6400 Sønderborg
Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n. (329900)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -20.644 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TangTang Holding ApS (CVR 42105430)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fremstillingsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.